Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy polgármesternő mindent...

Egy polgármesternő mindent megtehet? Ki áll felette?

Figyelt kérdés
Felvilágosítást szeretnék kérni. Ha az állam adott pénzt valamire, a szegény embereknek, akkor a polgármesternek joga van azt megvonni?

2019. máj. 16. 10:22
 1/7 anonim ***** válasza:
46%

Ha az állam ad pénzt a szegénybereknek, akkor azt nekik adja közvetlenül.

Ha önkormábyzatnak ad egy keretet a szegénység kezelésére, akkor a döntési jogkört az önkormányzat gyakorolja, annak morális és jogi felelősségének terhe mellett.

2019. máj. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem pénzről van szó. Már minden falu átadta az úgynevezett szociális lakásokat a rászoruló embereknek. Csak a mi polgármesterünk nem adja át. Nem értem, milyen jogon. Nekünk azt mondta, hogy sokan nem fizetnek adókat, tartozásuk van, és ennél fogva nem adja át állítólag. Már kiírtam, mert nagyon bánt már ez a dolog. Mielőtt letámadnátok engem, igen, nekünk minden ki van fizetve, sőt. Rajtunk húzzák be azt is, amit mások nem fizettek ki. A bátyámmal például kifizettették a vízfogyasztást, két évre visszamenőleg. Meg tavaly is kifizettették két évre visszamenőleg szintúgy. Hülyének néz minket, és ez is bánt.
2019. máj. 16. 10:39
 3/7 A kérdező kommentje:
# 1 Ah, értem. Szóval megteheti. Ezért van annyira oda magától. Elég sajnos...
2019. máj. 16. 10:44
 4/7 anonim ***** válasza:
57%

Nem egészen így van kérdező.

Mindenki felett, az ország első embere felett is van valami, a törvény. Azonban ha ezt valakik nem szeretik, akkor hatalmat szereznek. Sokat, nagyot. Erre azért van szükségük, mert ekkor megtehetik, hogy nem veszik figyelembe a törvényt.

Ilyesmit egy ember nem tud megtenni. Ilyesmit csak hosszan, szervezetben lehet felépíteni, feltéve, hogy hagyják. Nálunk majd 10 éve hagyják. Mára akkora hatalmat építette ki, hogy már a bíróságot is ők akarják dirigálni. És aki ennek a szervezetnek a tagja, bármit megtehet. Aki nem tagja, semmit. Ha ugyanis bármire azt mondja e szervezetből valaki, hogy az baj, akkor baj, hiába mond mást a törvény. Ez az az állapot, mikor a törvény a szervezet. Ezt a szervezetet itt nálunk Fidesznek hívják, senki nem tudja leváltani őket, mert elég sok embernek elvették az eszét és a saját halála árán is őket védi.

Itt tehát a polgármestered csak megy a többi után. Normális országban a törvényt hajtaná végre, hiszen ez a dolga.

2019. máj. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha fideszes akkor most mindenhez joga van, a törvények fölött áll. Ha nem fideszes akkor a helyi vagy országos sajtóhoz fordulnék első körben. A nyilvánosság az mindig az első számú fegyver.
2019. máj. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát igen, próbáltam már amúgy, írtam a Markízának névtelenül, az egy szlovák híradó a tévében minden nap, de semmi. Emailben írtam nekik névtelenül, de valahogy nem izgatta fel őket az ügy.
2019. máj. 16. 20:43
 7/7 A kérdező kommentje:
2019. máj. 16. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!