Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mihez van jogom ha bunkó...

Mihez van jogom ha bunkó velem az eladó/ott dolgozó de nem vásárolok a boltban?

Figyelt kérdés

Haverom után mentem be a helyi 100-as boltba, aki ott vásárolt. Csak ő már kiment ezért a bejáraton akartam volna kimenni(nem volt egyértelmű, hogy az csak bejárat). Miután nem ment, megkérdeztem a boltost, hogy hol tudok kimenni, mire ő elég bunkón válaszolt hogy a bolt másik végében van a kijárat.

Ha így bunkóznak velem jogom van-e visszaszólni? Kitehet-e például (vagy akármilyen retorziót alkalmazhat-e)? Vagy csak akkor jelezhetek, ha vásárolok is valamit?


2019. máj. 21. 13:12
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

10: szerintem is. Kérdés, hogy milyen eszközeink vannak.


Nem tudom egyesek mit képzelnek, hogy vannak akikkel bármit megtehetnek? Nem azért dolgozik ott, hogy a vásárlást/vásárlókat segítsék? Mondjuk szó ami szó, a környék is eléggé olyan, nincs mit csodálkozni...

2019. máj. 21. 16:12
 12/16 Micimacko67 ***** válasza:
Kedves kérdező, légy szíves meséld már el egy kicsit részletesebben, hogy mi is történt valójában......mit és hogyan kérdeztél.....mit és hogyan válaszolt az eladó? Tényleg kíváncsi vagyok, hogy mi verte ki nálad ennyire a biztosítékot!
2019. máj. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

#5

"Én sem bírom elviselni csak nem merek visszaszólni mert félek, hogy leépítenek vagy mondjuk kiraknak meg ilyesmi."

Most őszintén, aki megtenné azt szerinted érdekelné, hogy tiltja-e valami ezt vagy sem? Nyilván nem érdekelné. Téged meg nem vigasztalna a tudat, hogy betakartak, de neked volt igazad nem nekik.

Ha bunkó akkor visszaszólhatsz. Ahogy máshol is. Csak utána ne is akarj ott vásárolni.

A vevőnek joga van ahhoz, hogy NE vásároljon ott többet ahol nem látják szívesen és ahhoz is, hogy ezt másoknak elmondja, elérve, hogy ők se vásároljanak ott többet.

Pontosan ez az ami az üzleteket visszatarthatja a bunkóskodástól - hogy vevőt veszítenek vele.

Ha van vásárlók könyve akkor abba kell a panaszt beleírni és akkor garantált, hogy az illető főnöke is látni fogja. Mivel a vevő elvesztése az ő zsebből vesz ki hasznot, nyilván tenni fog az alkalmazottjánál arról, hogy máskor ne bunkózzon. Már ha érdekli.

(amúgy törvényi változás volt, tehát ha a vásárlók könyvében csak üres lapot találsz mert a többit kitépték az a helyes. Most ki kell szedniük a beírást és külön kell tárolniuk, hogy a vevő ne láthassa ki más mit írt még bele a könyvbe)

2019. máj. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

"Most őszintén, aki megtenné azt szerinted érdekelné, hogy tiltja-e valami ezt vagy sem? Nyilván nem érdekelné. Téged meg nem vigasztalna a tudat, hogy betakartak, de neked volt igazad nem nekik."


Ha nem érdekli és jogszerűtlenül jár el, akkor megy a rendőrségre. Szóval kellene hogy érdekelje.



"Ha bunkó akkor visszaszólhatsz. Ahogy máshol is. Csak utána ne is akarj ott vásárolni."


Miért ne akarjak ott vásárolni? Ha visszaszólok már nincs jogom ott vásárolni? Nem hinném.

2019. máj. 23. 09:37
 15/16 anonim ***** válasza:

#14

Nem érted, pedig próbáltam kedvesen mondani. Akkor másképpen: lesz*rja hogy van-e joga hozzá vagy sem, pofánvág ha bunkózol, aztán mehetsz panaszkodni ahová akarsz. És? Az sem fogja érdekelni, csak neked lesz egy rakás dolgod vele.

Ahogyan ha te bunkózol az eladóval, boltossal akkor te fogsz legközelebb még rondább beszólást kapni, még mocskabb megnyilvánulást vagy teszem azt olyan árút a pénzedért amit dobhatsz egyenest utána a kukába.

Teheted? Igen. Érdemes? Nem. Ha magadnak akarsz még több bajt, problémát, akkor tedd. Ha viszont megoldást akarsz és nem újabb mocskolódást, ha te is csak bunkóskodni akarsz a másikkal és nem normálisan élni mellette, vele, akkor csináld. De ezzel te éppen olyan leszel mint az, aki miatt ki vagy akadva.

Mert ő meg éppen így gondolja azt, hogy lesz*rja mihez van a vevőnek joga, mihez nincsen, vele ne szórakozzanak, ha ő be akar szólni valakinek akkor megteheti és kész.

Tényleg te ugyanolyan akarsz lenni?

2019. máj. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Pillanat. Ő bunkózott, én csak visszaszólnék, nem csak úgy bunkózni. Ez azért fontos, óriási különbség. De még vissza sem szóltam a konkrét esetben, pedig szívesen megtettem volna.

Szóval szerintem te nem érted, már ne haragudj.

2019. máj. 23. 11:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!