Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebben a helyzetben lehet...

Ebben a helyzetben lehet követelése?

Figyelt kérdés
Anyukámnak és nekem van egy közös házunk. Kb. 3éve hozzáköltözött egy férfi. Aláírtam, hogy hozzájárulok, hogy ott lakjon. Utólag már bánom. 1éve piázik folyamatosan. Ha anyám kirakja, lehet bármi követelése? Ő semmit nem tett a házba bele. Tavaj én újítottam fel saját magam, az én saját pénzemből. Ezt bizonyítani csak tanúkkal tudom. Ő csak a számlákba, vásárlásba ad bele. Semmi másba.
2019. máj. 21. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
MI követelése lehetne? Az, hogy valaki beköltözik egy lakásba, semmilyen jogot nem ad neki azon kívül, hogy ott élhet, amíg a tulajdonos(ok)nak nincs kifogása ez ellen.
2019. máj. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Neten olvasgattam, hogy élettárs is követelhet. Bár nem tudom mit, hogy. Ezért ilyedtem meg.
2019. máj. 21. 13:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem vagyok ügyvéd, de szerintem nem lehet követelése. Élettársának is csak akkor lehet, ha mondjuk közösen építették a házat. Szóval szerintem akkor dobjátok ki, amikor akarjátok.

Egyébként ha anyukádnál él, attól még nem lesz hivatalosan az élettársa.

2019. máj. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A 2013. évi V. törvény - a Polgári törvénykönyvről - ír arról, hogy az élettársak lakáshasználata hogy alakul, ha az élettársi viszony megszűnik.


Először is, az élettársi kapcsolat megállapításához az szükséges, hogy ketten házasságkötés nélkül közös háztartásban éljenek érzelmi és gazdasági közösségben. Fontos, hogy egyikük se éljen házasságban, bejegyzett élettársi közösségben vagy élettársi kapcsolatban.


A fent említett törvény 4:94. §-a szól arról, hogy az élettárs akkor lehet jogosult a másik kizárólagos jogcíme alapján lakott lakás használatára, ha az élettársi kapcsolatból gyermek született, egy évig legalább fennállt az élettársi kapcsolat és a lakáshasználat a kiskorú gyermekük lakáshasználati jogának biztosítása érdekében indokolt.


Jelen esetben nem született közös gyermek, így az élettársnak nem lehet alapos igénye a lakáshasználatra.

2019. máj. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!