Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van különbség "céllövészet"...

Van különbség "céllövészet" és "sportlövészet" között?

Figyelt kérdés
Külön veszi a két fogalmat, idézem: "lőfegyvertartási cél: az önvédelem, a munkavégzés, a filmgyártás, a CÉLLÖVÉSZET, az oktatás, a SPORTLÖVÉSZET, a személy- és vagyonvédelem, valamint a vadászat;" Szóval a kérdés az lenne, hogy mi a két különböző fogalom definíciója? Válaszokat előre köszönöm!

2019. máj. 25. 23:47
 1/3 anonim ***** válasza:
A céllövészet szerintem csak annyi, hogy lejár az adott ember lőni a lőtérre hobbi szinten, míg a sportlövészet alatt azt érheti hogy jár edzésre versenyre stb.
2019. máj. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen lehet ez is. Bár én gondoltam arra, hogy pl.: otthon nem versenyszerűen folytat lövést. Viszont a sportlövészet pedig lőtéren sportszerűen. (Speciel elöltöltős fegyverről van szó és ugyebár sportlövészethez egyesületi tagnak kell lenni stb. De itt a céllövészetet külön kalap alá vette és nem tudom így mik a törvények.) Olvastam egy cikket, hogy 2004-től módosultak a törvények. Mégpedig arra, hogy lehet otthon is lőni vele. De a törvény sportlövészetet ír és az engedély köteles. Elgondolkodtató.
2019. máj. 26. 00:23
 3/3 anonim ***** válasza:
Az agyaggalamb-lövészet szvsz nem céllövészet, hanem sportlövészet.
2019. máj. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!