Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A munkáltató megtéríteni a...

A munkáltató megtéríteni a bejárásom ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Az állandó lakhelyem a munkahelyemtől 60 km-re van. A tartózkodási helyem a munkáltató városában, de nem a tartózkodási helyemen élek jelenleg egy jó 3-4 hónapig még. Ilyen esetben a munkáltató megteszi, hogy a tartózkodási helyem megléte ellenére az állandó lakcímemről fizeti a bejárási támogatást? Mert msot az állandó lakcímemen élek életvitelszerűen.
2019. máj. 27. 16:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Tökmindegy hol laksz. Lakcímkártyádon melyik van?

Itt két eset állhat fent:

Állandó lakcím: Mivel 50 km-re van a munkahelytől nem téríti meg a bejárást.

Tartózkodási hely: Mivel a városban van ahol a munkahely is, itt sem téríti meg a bejárást.

Magyarul tökmindegy melyik szerepel a lakcímkártyádon, nem fogja megtéríteni egyik verziót sem.

2019. máj. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Miért ne térítené meg 50 km-ről? Nálam az az eset áll fenn, hogy a lakcímkártyámon tartózkodási hely is van, de állandó lakhelyről járnék, mert párommal mosolyszünet van és visszaköltöztem a szüleimhez.
2019. máj. 27. 16:45
 3/9 anonim ***** válasza:

"Miért ne térítené meg 50 km-ről?"


Bocs, nem tudtam hogy ennyire képben vagy a munkáltatói és munkavállalói jogokkal. De ha ennyire vágod a témát akkor minek tetted fel a kérdést?

2019. máj. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen úgy látszik nálad jobban tudom. Miért tettem fel ezt a kérdést az én dolgom.
2019. máj. 27. 17:24
 5/9 anonim ***** válasza:
42%
Minden szavaddal egyetértek. Holnap keress egy ügyvédet és pereld be a maffiózó munkáltatódat.
2019. máj. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem is két címem van, egy állandó és egy tartózkodási helyem, le kellett nyilatkoznom, hogy melyik lakcímemről kérem az útiköltségem megfizetését, vagyis honnan járok be dolgozni. Tehát nagyon egyszerű, jelzed a munkáltató felé, hogy te az állandó lakóhelyeden élsz életvitelszerűen, tehát onnan kéred az utazási költséget megtérítését.
2019. máj. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6-os válaszoló köszönöm a választ. A másik kötekedő meg elbújhat, nem mondott semmi hasznosat.
2019. máj. 27. 19:23
 8/9 kovpet ***** válasza:

"de nem a tartózkodási helyemen élek jelenleg"


Elvileg akkor kötelességed megszüntetni a tartózkodásit:


A Magyarország területén élő, a polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartásáról szóló 1992. évi LXVI. törvény hatálya alá tartozó polgár köteles beköltözés vagy kiköltözés után három munkanapon belül lakóhelyének, illetve tartózkodási helyének címét nyilvántartásba vétel céljából bejelenteni.

2019. máj. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem költöztem ki csak nem lakok ott életvitelszerűen, ezért nem kell bejelentenem semmit
2019. máj. 28. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!