Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Büntető bírósági előkészítő...

Büntető bírósági előkészítő űlésen hozott ítélet ellen tényleg nem lehet fellebbezni?

Figyelt kérdés

Nos:

Jövőhét hétfőn előkészítő űlés lesz, ahol ha beismerem a bűnösségem, akkor ítéletet fognak mondani és nem lesz tárgyalás.


Van itt egy két dolog, pl azt olvastam, hogy előkészítő ülésen, ha ítélet születik az ellen nem lehet fellebbezni, valamint a bíró sem szabhat ki súlyosabb büntetést mintb amit az ügyészba vádiratban indítványozott.


A vádiratban az ügyész halmazati büntetésűl fogházbüntetést kér, melynek végrehajtását függesszék fel.


Azon gondolkodtam, hogy ez csabda is lehet, ha én beismerem a bűnösségem az előkészítő űlésen és mondjon ítéletet a bíró, azzal a tudattal vagyok, hogy letöltendőre nem fog ítélni, mert felfüggesztettnél nem adhat súlyosabbat ,hadd legyen az a felfüggesztett ,nem lebbezhetek fel de nem is akarok felfüggesztett ellen, súlyosabbra nem ítélhet. Igen ám és, ha mégis letöltendőre ítél és ugye én nekem nem lehet fellebbezni akkor nézek...


Úgy gondoltam, hogy valahogy úgy kellene csinálni, hogy ne legyen előkészítő űlésen ítélet, hanem legyen tárgyalás és ott mondja ki a bíró az ítéletet ,hogy ott ha súlyosabbat fog kimondani, azt megfellebbezhetem.


Viszont lehet bosszúbol ott ténylegesen letöltendőt fog adni a bíró, mert húztam az ügyet?

Tényleg nem lehet előkészítő űlésen fellebbezni?



2019. máj. 27. 18:00
 1/4 anonim ***** válasza:

De, lehet fellebbezni az előkészítő ülésen az ítélet ellen. Azért nem lehet fellebbezni, hogy téged bűnösnek mondtak ki, ha már beismerted a bűnösségedet. Tehát ha beismered a bűnösségedet az előkészítő ülésen és úgy hoznak ítéletet, akkor enyhébb büntetését fellebbezhetsz, de felmentésért nem, hisz beismerted a bűnösségedet. Ekkor a bíró a tényállást nem fogja vizsgálni, hisz azt is a vádiratnak megfelelően beismerted. Tehát azért sem lehet fellebbezni, mert nem úgy történt szerinted a dolog, ahogy a bíró azt kimondja a vádirat alapján, hisz korábban pontosan ennek megfelelően ismerted el.

Súlyosabb büntetést nem hozhat a bíró, valóban. Tehát ha az ügyész felfüggesztett szabadságvesztést indítványoz, akkor a bíró nem adhat neked letöltendőt.

2019. máj. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

És erről hol lehet részletesen olvasni ami mindent leír az előkészítő űléssel kapcsolatban?

Ugyanis szeretnék mindent elolvasni róla, mert tőletek sem várhatom el, hogy egy 20 oldalas választ adjatok.

2019. máj. 27. 18:52
 3/4 anonim ***** válasza:
A Büntetőeljárásról szóló 2017. évi XC. törvény és megkeresed benne az előkészítő ülést.
2019. máj. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2019. máj. 27. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!