Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Küldhetnek rám bírósági...

Küldhetnek rám bírósági végrehajtót, és ügyvédet, ha próbaidő vége előtt elmegyek?

Figyelt kérdés

SZLOVÁKIÁBÓL SZÁRMAZOM


A szerződésem 2020-ig van. A szerződésemben megvan adva a 3 hónapos próbaidő. Akármikor felmondhatok? Abban tisztában vagyok, hogy ők is kirúghatnak, de én is elmehetek pl. holnap kell mennem munkába, és nem megyek. Ezt megtehetem?


Hallottam, hogyha próbaidő vége előtt elmegyek, akkor küldhetnek rám bírosági végrehajtót, és ügyvédet. MI??? Hogy paragrafok mesértése. Ilyen létezik? Most mit tegyek? Hogyan is működik ez valójában? Ha pl. szeretnék 2 hónap után elmenni innen, és elmenni autógyárba, küldhetnek ügyvédet rám?


2019. máj. 19. 17:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Mi van, megint kezded, unatkozol?

Már 1 nap munka után itt siránkozol:

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..


Elmondtuk, érthetően, MAGYARUL, hogy a szlovák törvényeket nem ismerjük, de próbaidő alatt bármikor felmondhatsz.

Az, hogy próbaidőn vagy-e vagy sem, azt meg csak Te tudod, a munkaszerződésedből.

2019. máj. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A próbaidő egy szerződéskötés. Lényege az, hogy 3 hónap próbaidő alatt a munkáltató vagy a munkavállaló mindenféle indoklás nélkül elbúcsúzhat egymástól.

Más szóval.

Tegyük fel, hogy június 3-én jár le a 3 hónapos próba időd. A munkaadó ( főnököd) nem elégedett veled, így június 2-án behív az irodájába, és annyit mond, hogy köszönöm az eddigi munkáját, holnap már nem kell jönnie. Te ugyan megkérdezheted, hogy "de miért?" nem köteles rá válaszolni.

Vagy te döntesz úgy, hogy nem akarsz többé dolgozni ott, így június 2-án odamész a főnöködhöz, és közlöd vele, hogy " köszönöm a lehetőséget, de holnap már nem jövök, nem dolgozom tovább itt" A főnököd is hiába kérdezné (de megkérdezheti), hogy " de mi a gond?" Nem vagy köteles megindokolni.

Próba idő letelte után már írásban, megindokolva mondhat fel mindkét fél, és ilyen van 1 hónap felmondási idő is. Ha próbaidő után mondasz fel, és a felmondási időt nem dolgozod le, a főnök dönthet úgy, hogy te valamilyen szinten kárt okozol a cégnek, és mehet az ügyvédjéhez. ( kárt okozni úgy tudsz, hogy a felmondási időd alatt képezne ki mást a segítségeddel, de mivel te nem vagy ott, így kiesik egy ember..)

2019. máj. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

2-es, nem véletlenül linkeltem be a másik kérdését: határozott időre szóló szerződése van, 2020 áprilisig (1-es).

Azt meg mi nem tudjuk, hogy tényleg van-e próbaideje vagy 2 nap oktatás után megkötötték vele a határozott idejű szerződést. És mint írtam, a szlovák törvényeket nem ismerjük (1-es)

2019. máj. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szerződésemben benne van a 3 hónap próbaidő.
2019. máj. 19. 18:15
 5/10 anonim ***** válasza:

Ne beszélj már összevissza, legalább arra emlékeznél mit mondtál 2 nappal ezelőtt:

"A szerződésemben nincs megadva, hogy van-e próbaidő, de mondták, hogy van, 3 hónap ahol máshol is. Hogy akármikor felmondhatok, de ki is rúghatnak. "


A munkahelyeden is azt hazudtad, hogy már nem jársz iskolába, közben meg ott kimaradtál.

Jut eszembe, kiiratkoztál már az iskolából?

2019. máj. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem jelentkeztem ki. Iskolásnak számítok augusztus végéig.
2019. máj. 19. 18:48
 7/10 anonim ***** válasza:
A magyar törvények és jogszabályok értelmében a próbaidő alatt, Te és a Főnököd is INDOKLÁS NÉLKÜL felmondhat. Ha nem telt még le a 3 hónap, akkor próbaidőn vagy és következmények nélkül felmondhatsz neki. De ugyan úgy be kell menni és alá kell írni a papírokat, amiben a felmondásod áll. Ennyi.
2019. máj. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
21:30: Értem. Köszönöm. És ha internetről lehúznék egy ilyen másolatot és kitölteném? Az nem lenne jó ötlet?
2019. máj. 19. 21:33
 9/10 anonim ***** válasza:
69%

És az ilyenek kapnak magyar szavazati jogot...


Hányszor akarod még feltenni ezt a kérdést?

2019. máj. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Milyen jogot? Nem értem. Ezt nem tehetem meg?
2019. máj. 19. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!