Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Von következményeket maga...

Von következményeket maga után, ha valaki pl. Sztálinos pólót hord?

Figyelt kérdés

Csináltattam egy pólót, ez van rajta:


[link]


Amennyire tudom, önkényuralmi jelvényeket ábrázolni törvénytelen. Na most ez nem jelkép, de végül is csak Sztálinról van szó. Szerintem nem von semmilyen jogi következmény maga után, de gondoltam a biztonság kedvéért azért kiírom ide a kérdést.



2019. máj. 29. 16:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Linkelni természetesen nem sikerült. Sztálinos polót viselni nem törvényellenes, de esetleg van aki - teljsen jogosan - pofánbsz érte, pont mint ahogy mások - szintén teljesen jogosan - pofánbsznának egy Hitleres poló miatt.


Értem én, hogy nagyon kúl akarsz lenni, de azért mégiscsak sokmillió ember haláláért felelős. Az meg nem annyira kúl.


És is beszólnék érte.

2019. máj. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A gyakorikérdések 15 év alatt se tudta megoldani, hogy egy link egyben maradjon, ha tartalmaz benne vesszőt. Erről a képről van szó egyébként.

[link]

2019. máj. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem akarok "cool" lenni. Egyszerűen csak szeretem a dark humort. Ennyi.
2019. máj. 29. 20:47
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is szeretem a dark humort. Ha van benne humor. Sajnos ebben végtelen alpáriság és arroganicia van inkább, nem humor. De elfogadom, hogy mindenkinek más az ízlése és mindenkinek más az, ami átlépi az ingerküszöbét. Válaszolva a kérdésre, mivel nem szerepel rajta önkényuralmi jelkép, nincs benne erőszakosság, büntetőjogilag semmi következménye nincs. Viszont szerintem simán sérti mások emberi méltóságát. Így azt el tudom képzelni, hogy valaki nem csak pofán vág, hanem polgári peres úton veteti le veled a polót egy kis sérelemdíj kérelme melett.
2019. máj. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Gondolkoztam rajta időközben én is. Olyan hirtelen csináltattam meg, hogy eszembe sem jutott, hogy kép nélkül is lehetett volna, simán csak a feliratot. :( Nem fogom hordani. És teljesen jogos a felvetés. Köszönöm.
2019. máj. 30. 17:02
 6/7 A kérdező kommentje:
Azt azért tegyük hozzá, hogy a pofán vágás nem úgy megy, hogy csak úgy pofán vágom a teljesen idegen embert (vagy ismerőst), mert sértőnek találom a pólóját. Annak pont, hogy a másik személyre nézve lennének következményei. De felfogtam.
2019. máj. 30. 17:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Semmilyen.
2021. máj. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!