Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet ezert perelni?

Lehet ezert perelni?

Figyelt kérdés
Apukam neven letiltas van. A nevunk ugyanaz, az en nevemen semmilyen tartozas nincs. Ma felhivott telefonon az Intrum Koveteleskezelo Zrt. es apammal akartak beszelni. Egybol megkerdeztem honnan szereztek meg a telefonszamomat. Az ugyintezo csak hebegett es annyit mondott, hogy nekem infot nem adhatnak ki, hanem csak edesapamnak. Erre mondtam ha meg egyszer keresnek birosag fele fogok fordulni. Honnan tudhattak meg a telefonszamom? Sehol nem szerepel, meg facebookon sem. A szolgaltatom adhatta ki? Ilyen esetben lehet perre vinni a dolgot?

2019. jún. 3. 13:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Bármit perre lehet vinni.

Mégis, milyen eredményt várnál el egy pertől?

2019. jún. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bűncselekményhez (személyes adattal visszaélés) az kell, hogy jelentős érdeksérelmet okozzon az elkövető, itt az nincs meg.


Viszont sérelemdíj követelhető - 2013. évi V. törvény - a Polgári törvénykönyvről, 2:52. § személyes adat megsértése miatt.

2019. jún. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Lehet, ahogy az előttem szóló mondja, csak azt gondold végig, hogy nem -e adtad meg pl. nyeremény játékban, interneten, stb.. az adataid, mert ott sok esetben van olyan és hasonló apró betű, hogy 3. félnek tovább adhatják.

Ha perre viszed és bebizonyosodik, hogy ők mégis jogszerűen jutottak a telefonszámodhoz, akkor viszont az eljárás teljes költsége téged fog terhelni.

2019. jún. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kormány kereskedik az adatainkkal
2019. jún. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!