Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Apám mint most megtudtam 6...

Apám mint most megtudtam 6 éve meghalt. Van e jogom ehhez? (lent)

Figyelt kérdés
Szüleim elváltak kiskoromban,akkor láthatásra még néha eljött apám, viszont 25 éve nem is láttam, nem keresett. Azt sem tudtam él e még egyáltalán. Kósza pletykák még voltak kB 20 éve, hogy másik családja lett, de konkrétan senki nem tudott róla, nem látta. Egy véletlen folytán múlthéten megtudtam, hogy hat éve meghalt. Köztemetéssel temették, urnája egy közös jelöletlen sírban van. Megtaláltuk a sírt is, szeretném exhumáltatni és áthelyeznibegy másik temetőbe, meg tehetem? Engem halálakor nem keresett senki, pedig gondolom kellett volna hisz akkor nem kell közös költségén temetni. Hagyatéki szerintem biztos nem volt, nem gondolnám, hogy bármije lett volna. Illetve azt ki tudom deríteni valahogy, hogy miben halt meg?
2019. jún. 12. 13:55
 1/4 Andizsuzsi ***** válasza:
71%

"Engem halálakor nem keresett senki, pedig gondolom kellett volna"


Nem tudtak hol keresni, valószínűleg nem is tudtak a létezésedről. A helyi önkormányzatnál érdeklődjél.

2019. jún. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A holttest újratemetését a népegészségügyi feladatkörében eljáró járási hivataltól kérheti a temetési hely felett rendelkezni jogosult vagy annak örököse. Az újratemetés egyébként a temető feladatkörébe tartozik, ugyanúgy, mint az egyszerű temetés, ha az előbb említett engedélyt a hivatal megadja, akkor a temetőtől lehet kérni az újratemetést.
2019. jún. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, ki tudja-e deríteni, hogy az édesapja miben halt meg, erre az adatra is kiterjed az orvosi titok védelme. Továbbá azt tudni kell, hogy a jegyző megkapja a halottvizsgálati bizonyítványt (melyen szerepel a halál oka), hogy a hagyatékot leltározza, de a halottvizsgálati bizonyítványt harmadik személy csak úgy tekintheti meg, ha bizonyítja, hogy az adat megismerése joga érvényesítéséhez vagy kötelezettsége teljesítéséhez szükséges.


Az orvoson és halottvizsgálati bizonyítványon kívül más nem tudja elvileg, hogy miben halt meg az édesapja.

2019. jún. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, kiigazítom az írottakat, a törvényes képviselő, a közeli hozzátartozó és az örökös megismerheti a halál okával összefüggő adatokat.
2019. jún. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!