Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem a végrehajtó feladata...

Nem a végrehajtó feladata lenne? 17 éves gyermekem apja tízen éve 10. 000 ft gyerektartást küld havonta önként. Nem rég megtudtam, hogy van munkahelye, így a bírósághoz fordultam.

Figyelt kérdés

Mivel a végzés szerint 20%-ot kéne küldeni a munkáltatónak,de ő nem jelezte a fizetési kötelezettségét (ahogy az elmúlt 12 év alatt sosem).Ma kaptam egy papírt a végrehajtótól,hogy jelezzem,ha tudomásom van bejelentett munkáról és akkor vonják.De én a bíróságon elmondtam,hogy tudomásom szerint hol dolgozik,akkor nem a végrehajtó dolga lenne utánajárni?

Ha még sincs,akkor viszont a tízen évvel ezelőtt megállapított 8100 ft jár.

Nem elég,hogy január óta húzódik az ügy,még ma jött ez a levél is.

Ha egyébként nincs bejelentett munkája mégse,akkor ő pereskedhet a bíróságon ellenem,hogy 1900 ft-tal többet küldött havonta?

A gyermekemet egyébként már vagy 6 éve nem is keresi.

Még van egy gimis éve ezen kívül és szeretne továbbtanulni is.


2016. máj. 9. 18:08
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:
Nem szoktak sajnos ennek önszorgalomból utánajárni a végrehajtók, ha nem bejelentett munkája van, akkor meg hiába dolgozik nem tudnak tőle vonni, meg ugye mivel 17 már a gyerek amúgy se járna neki sokáig már a gyerektartás.
2022. júl. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!