Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha határozatlan szerződést...

Ha határozatlan szerződést akar a cég hátrányosan módosítani és én nem megyek bele nem neki kéne elbocsátani engem?

Figyelt kérdés

Ha van egy határozatlan munkaszerződésem benne full munkaidővel és ehhez szabott fizetéssel és ezt a cég át akarja írni csökkentett munkaidőre és csökkentett bérre akkor az nekem erősen hátrányos. Nem tudja csak úgy egyoldalúan átírni kell az én hozzájárulásom is, és én nem akarom megadni (magyarul nem írom alá a módosítást).


Ez esetben neki két választása van:

- foglalkoztat tovább a régi feltételekkel és a régi bérrel (nem fog nyilván)

- vagy elbocsát.


Ő bocsát el engem és nem én mondok fel! Mert jelenleg ott tartunk hogy nem írom alá, ő meg azt mondja akkor mondjak fel.

De én nem mondok fel, rúgjon csak ki!

Nem így kéne lennie?


Miért ragaszkodom hogy ő rúgjon ki? Mert 12 éve itt vagyok és tetemes végkielégítás jár ha elbocsátanak. De semmi se jár ha én mondok fel.



Persze ez itt nem jogi fórum úgyis ügyvédhez viszem az ügyet jövő héten csak előzetesen kérdezem.


2019. jún. 15. 18:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkoznak. Szerintem úgy van, ahogy írod.
2019. jún. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen jól látja a viszonyokat a kérdező, a munkaszerződést a felek csak közös megegyezéssel módosíthatják. Ha a kérdező nem mond fel, s nem módosítják közös megegyezéssel a munkaszerződést, akkor a munkáltató választhat, vagy tovább foglalkoztat az eddigiek szerint, vagy felmond. (Mondjuk kíváncsi vagyok, mit mond majd a munkajogász, de ezt úgyse tudom meg.)


Én biztos, hogy nem mondanék fel a kérdező helyében, s a szerződésmódosításba se egyeznék bele, ha az hátrányos.

2019. jún. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amíg nem írod alá, addig nem érvényes.
2019. jún. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Idén kaptál már fizetést, Balázs?
2019. jún. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy próbálkozást megér a cégnek, de szerintem ők se hiszik, hogy van olyan balek, aki ebbe belemegy. Rúgjanak csak ki téged és perkáljanak, megérdemled a végkielégítést.
2019. jún. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!