Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha határozatlan szerződést...

Ha határozatlan szerződést akar a cég hátrányosan módosítani és én nem megyek bele nem neki kéne elbocsátani engem?

Figyelt kérdés

Ha van egy határozatlan munkaszerződésem benne full munkaidővel és ehhez szabott fizetéssel és ezt a cég át akarja írni csökkentett munkaidőre és csökkentett bérre akkor az nekem erősen hátrányos. Nem tudja csak úgy egyoldalúan átírni kell az én hozzájárulásom is, és én nem akarom megadni (magyarul nem írom alá a módosítást).


Ez esetben neki két választása van:

- foglalkoztat tovább a régi feltételekkel és a régi bérrel (nem fog nyilván)

- vagy elbocsát.


Ő bocsát el engem és nem én mondok fel! Mert jelenleg ott tartunk hogy nem írom alá, ő meg azt mondja akkor mondjak fel.

De én nem mondok fel, rúgjon csak ki!

Nem így kéne lennie?


Miért ragaszkodom hogy ő rúgjon ki? Mert 12 éve itt vagyok és tetemes végkielégítás jár ha elbocsátanak. De semmi se jár ha én mondok fel.


És miért is kéne nekem felmondani? Rúgjon ki? Nme így kéne mennie?


Perzse ez itt nem jogi fórum úgyis ügyvédhez viszem az ügyet jövő héten csak előzetesen kérdezem.

Az itt leírtaktól függetlenül persze megyek ügyvédhez mert nekem van igazam.

Ha másképp nem majd a bíróságon az orra alá dörgölöm.


2018. máj. 27. 09:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
De igen. Ne hagyd magad!
2018. máj. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én pont ilyen helyzetben voltam és az volt a tervem hogy nem hagyom magam és nem mondok fel, de végül mégis én mondtam fel mert a főnök rámszállt elkezdett szekálni mindenbe belekötött de még abba is hogy veszema levegőt, így 1 hónap után felmondtam.

Ne legyünk naivak a lelki hadviselés létezik és ha a főnök rád száll mit tehetsz? Menekülsz.

2018. máj. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van. Sok erőt hozzá, jártam hasonló cipőben, 4 hónapig ment a nyomásgyakorlás mindenféle módszerrel, amit el tudsz képzelni.
2018. máj. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

" 4 hónapig ment a nyomásgyakorlás mindenféle módszerrel, amit el tudsz képzelni.

"


Ki nyert? eredmény? végül felmondtak neked és kaptál mindent ami ezzel jár vagy 4 hónap után idegroncsként te mondtál fel?

2018. máj. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van ügyvéd nélkül is. Próbálkozik, nem véletlenül, azt hiszi, hülye vagy. Ne hagyd magad. Az esetleges szekálás, kötözködés peregjen le rólad, mondjon ő fel, ha akar, jogszerűen. Nehogy már te úgy táncolj, ahogy ő fütyül!
2018. máj. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#4: ők mondtak fel.:-) Már megvolt az előszerződésem egy msik cégnél, két nappal előztek meg. Nem bírtam volna tovább.
2018. máj. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!