Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan kaphat valaki lakcímkár...

Hogyan kaphat valaki lakcímkártyát Magyarországon ha nincsen olyan lakcíme amit állandó lakcímnek adhat meg?

Figyelt kérdés
Adott egy külföldi, EU-s állampolgár aki Magyarországra költözne munkavállalás céljából. Tegyük fel hogy albérletbe költözik mivel nem engedheti meg magának hogy saját lakást, házat vegyen. Nyilván a főbérlőtől nem kap engedélyt arra hogy állandó lakcímre jelentkezzzen be az albérletbe. Milyen lehetőségei vannak hogy lakcímkártyát igényelhessen?

2019. jún. 17. 08:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Kérdezd a helyi fideszes képviselőt! Ő pontosan tudni fogja, mert így szereznek illegálisan szavazatokat!
2019. jún. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kezdjük azzal, hogy nincs olyan, hogy a főbérlő nem engedi meg azt, hogy a bérlő bejelentkezzen a lakásba. A bérlőnek JOGA és KÖTELESSÉGE bejelenteni az új lakcímét 3 napon belül. Ha van olyan bérleti szerződés amit legalább 2 tanu aláírt vagy egy ügyvéd ellenjegyzett, akkor ez a kedves külföldi állampolgár bemegy egy kormányhivatalba (nem önkormányzati népesség-nyílvántartóba), viszi magával a bérleti szerződését és kér egy lakcímkártyát. Állandó lakóhelyet létesít a bérleményben. Mivel van szerződés, ezért a tulaj külön engedélye nem szükséges a folyamathoz. 2013 márciusa óta van ez a törvény. 3x változtattam így lakcímet, eddig még nem volt gond, igaz én jeleztem a tulajnak már a kereséskor, hogy legalább tartózkodási helyet szeretnék létesíteni az ingatlanban, persze kiköltözéskor rögtön meg is szüntetném. Valahol gond volt, valahol nem. Ahol gond volt, ott nyilván nem béreltem semmit. :)
2019. jún. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"Nyilván a főbérlőtől nem kap engedélyt arra hogy állandó lakcímre jelentkezzzen be az albérletbe."


Tévhit, ne terjesszük, mert így terjednek el hülyeségek alapigazságként.

2019. jún. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A "nyilvánt" nem véletlenül írtam oda. Lehet hogy nekem nem jók ezek szerint a forrásaim de albérlet kereséskor több embertől is hallottam, akik hasonló cipőben jártak hogy számoljak azzal hogy nem fogja a főbérlő engedni azt hogy állandóra jelentkezzek be. Ezt egyébként a főbérlő részéről meg is értem mert erről az oldalról is hallottam negatív történeteket.
2019. jún. 17. 21:03
 5/10 A kérdező kommentje:
Egyébként ahhoz hozzájárult a főbérlő hogy tartózkodási helyként megadjam.a címet de ebben a helyzetben nekem ez nem elég.
2019. jún. 17. 21:07
 6/10 anonim ***** válasza:

Mégis milyen negatív dolog történhet ha valaki állandóra van bejelentkezve oda?


Amúgy ha esetleg azt is belefogalmaznátok a szerződésbe, hogy kiköltözés után 3 munkanapon belül kijelentkezel a lakásból, akkor se engedné?

Egyébként szerintem elég az ideiglenes lakcím is, az állandó lehet külföldi is.

2019. jún. 18. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A bérbeadó nem döntheti el, hogy te milyen címként jelented be a lakást. Azt te döntöd el.


Semmilyen hátránya nem származik abból, hogy lakóhely lesz és nem tartózkodási hely. A kettő között semmi különbség nem a bérbeadó részéről.

2019. jún. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hallottam olyan történetet hogy kiköltözés után a lakó nem volt hajlandó kijelentkezni és csak elhúzódó fenyegetőzések után sikerült jobb belátásra bírni.
2019. jún. 18. 07:24
 9/10 A kérdező kommentje:
Mivel külföldi állampolgár vagyok így a bevándorlási hivatalon keresztül kell intézni a dolgot és ott azt mondták hogy kell egy állandó bejelentett lakcím.
2019. jún. 18. 07:26
 10/10 anonim ***** válasza:

# 8


Ez egy hülyeség, semmi szükség fenyegetőzésre. Egyrészt semmi közvetlen hátrány nem keletkezik abból, hogy valaki bejelentkezve marad egy címre. Másrészt ebből a szempontból tök mindegy, hogy lakcím vagy tartózkodási hely, ugyanis mindkettőnél el lehet játszani, hogy kiköltözéskor nem szünteti meg a volt bérlő. Harmadrészt a lakás tulajdonosa bármikor lakcímrendezési eljárást kezdeményezhet és ha két tanúval igazolja, hogy az illető már nem lakik a címen, akkor a hivatal megszünteti a címet mindenféle vita nélkül.

2019. jún. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!