Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A rendőrség tudni fog erről?

A rendőrség tudni fog erről?

Figyelt kérdés

Calás miatt nyomozott, gyanusítottként hallgatokk ki a rendőrség télen, most két hete volt az előkészítő ülés és kimondták az ítéletet 8 hó fogház 1 évre felfüggesztve.

Fellebbeztem enyhítésért, nem jogerős.


A rendőrség már rég nem foglalkozik az üggyel, februárban lezárta, küldte az ügyészségre, az ügyészség küldte a bíróságra.


Az a kérdésem, hogy a rendőrségnek mindenképp visszamegy a fülébe, értesítik őket, hogy a bíróságon mire ítéltek, meg hogy azellen fellebbeztem enyhítésért vagy a rendőrségnek ezt nem közlik?


Mert azt hallottam, hogy a rendőrségen mindent megtudnak.



2019. jún. 18. 17:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tudni fogják.

Ha bármikor beütik a nevedet a számítógépbe mert jogosítványt ellenőriznek vagy igazoltatnak, akkor a nevednél fel fog jönni az aktád és benne ez is. Nem kell senkinek fejben tartania és úgy emlékeznie rá, ott lesz az aktádban.

2019. jún. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A bűnügyi nyilvántartás adataiban már akkor benne volta rólad minden, amikor még csak gyanúsítottként hallgattak ki. Nyilván az, hogy mire ítéltek, mivel még nem jogerős, így az még nem szerepel benne, de az igen, hogy téged ebben az ügyben gyanúsítottként hallgattak ki és hogy az ügyészség vádat emelt veled szemben. De ahogy megvan a jogerős ítéleted, azt is benne lesz a bűnügyi nyilvántartás adataiban, amit ha bármilyen hatóság lekér, köztük a rendőrség, akkor igen, látni fogják.
2019. jún. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Persze, hogy tudják, más kérdés, hogy érdekli-e őket. Az ő munkájuk véget ért.
2019. jún. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!