Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen egyszerűen be lehet...

Ilyen egyszerűen be lehet juttatni valakit pszichiátriai zártosztályra? :O

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy egy rosszakaróm felhívja a mentőket, és azt állítja, hogy én kijelentettem azt, hogy "öngyilkos leszek". (persze valójában nem mondtam ilyet soha!)


Ez esetben azonnal érkeznek is a mentősök, akikkel kötelességem elmenni, vagy rendőr segítségével visznek be?

Mikor vizsgál meg orvos? ott a helyszínen? Esetleg rögtön a kórházban, vagy napokkal később, miután bent tartottak bezárva?


Be sem kell bizonyítaniuk, hogy én valóban ezt mondtam-e, egyszerűen elég, ha valószínűsítik, mert a rossz akarom ezt állítja, és bevihetnek? Majd bírósági vizsgálaton valószínűsíthetően önveszélyes magatartás alapján gyógykezelést állapíthatnak meg?



2019. jún. 17. 03:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem el hogy ilyen lehetséges. A pszihiátrián csak megvizsgálnának s ha a viselkedésed meg a beszéded nem utal arra hogy valami bajod van akkor nem tarthatnak bennt.
2019. jún. 17. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%
Nem értem, hogy miért nem perled be zaklatásért.
2019. jún. 17. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2019. jún. 17. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Már s mentő se szállít el, ha tiszta a tudatod, nyugodtan viselkedsz, normálisan lehet veled kommunkálni, és nem hangoztatod, hogy meg akarod ölni magadat, vagy esetleg mást.
2019. jún. 17. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A törvény szerint közvetlen veszélyeztető magatartás szükséges a pszichiátriai gyógykezeléshez, melyet ha az orvos észlel, gondoskodik a megfelelő intézetbe szállításról - tehát a törvény szerint az orvosnak a helyszínen meg kellene vizsgálni a beteget, s csak akkor szállítanák be a beteget a kórházba, ha a közvetlen veszélyeztető magatartás fennáll.
2019. jún. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
Szép álom volt.
2019. jún. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%
Egyáltalán nem olyan könnyű, nézd meg a miniszterelnököt, aki több, mint 30 évnyi gyakorló elmebetegként még mindig szabadon garázdálkodik.
2019. jún. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%
Jobbat tudok. Öltöztesd be Napóleonnak és így hívd rá a mentőket.Mond hogy azt hazudja, hogy nem ő Napóleon -.-
2019. jún. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A hatalom használta az ilyen intézetet. Tudom túlzott: "Ha te bejelented feltaláltad az örökmozgót, a találmány vizsgálata nélkül elmebeteg nyílvánítanak." Miért? "Mert nincs örökmozgó" Senkit sem vihetnek el akarata ellenére ha nem közveszélyes, egy testvérpár aggódott a skizoid tesvérükért, mert elhagyta a beállított gyógyszereket, és ez bajhoz vezet majd...s hiába mennek bárhova nem vihetik be az engedélye nélkül még...csak majd akkor, ha valakit megölt, addig gyógyszer nélkül garálzdálkodik, majd ha vér folyik majd akkor lehet intézkedni, attól is félnek hogy magának árt. Nincs mit tenni, erőszakkal nem vihetik be csak, ha beleegyezik.
2019. jún. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Van egy olyan szervezet - facebook oldalán követem - hogy Állampolgári Bizottság az Emberi Jogokért. Ők írnak ilyen rémtörténeteket. Lehet, hogy nem kéne követnem? XDD


Kezdett gyanússá válni az oldal, ezért gondoltam, jobb ha megkérdezem, ki mit gondol erről!


(és ne értse félre senki, nem akarok senkit sem intézetbe juttatni, soha nem is akartam, és nem is fogok ilyet tenni! Egyáltalán nem ezért tettem fel a kérdést!)

2019. jún. 18. 02:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!