Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gondatlanságból elkövetett...

Gondatlanságból elkövetett pénzmosásra milyen büntetést szab (hat) nak ki? Folyt lent

Figyelt kérdés

Írtam már ide kérdést a gyakorira ezzel kapcsolatban.

Azóta már kaptam időpontot is, amikorra be kell mennem kihallgatásra, gondatlanságból elkövetett pénzmosás alapos gyanúja miatt.

Nem volt még soha dolgom a rendőrséggel, most is úgy húztak csőbe. Elutaltak egy összeget nekem ami valószínűleg nem törvényesen lett megszerezve es amit en vissza is utaltam.

Szerintetek leültetnek? Van valakinek ilyesmivel kapcsolatban tapasztalata?



2019. jún. 21. 10:41
 1/6 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy szerintetek a kihallgatas utan, védekezhetek szabadlábon vagy bent is fognak tartani?
2019. jún. 21. 11:08
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Olyan, hogy gondatlanságból elkövetett pénzmosás nem létezik. Fogalmilag kizárt. Ezt a bűncselekményt csak szándékosan lehet elkövetni. Maximum az lehet, hogy gondatlanságból nem tudsz a pénz eredetéről. Ha bizonyítható, hogy ezt a pénzt neked valaki csakúgy, mindenféle tájékoztatás nélkül átutalta és te nem tudtál semmit sem róla, akkor ez nem pénzmosás. Maximum azzal tudnak megvádolni, hogy nem tettél eleget a bejelentési kötelezettségednek. De ez utóbbi sem valószínű, ha tényleg semmiről sem tudtál.
2019. jún. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy kihallgatás után senki nem fog sittre vágni. Elmondod, amit tudsz aztán haza engednek.
2019. jún. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 ConnectCare ***** válasza:

Szia!


Ha valóban csak annyi történt, hogy utaltak neked pénzt, amit te visszautaltál, akkor abból szerintem semmi bajod nem lehet.

2019. jún. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Pont azt akartam kérdezni mikor megláttam a kérdést, hogy hogyan lehet gondatlanságból pénzmosást elkövetni :D

Nem kell félni, ijesztő lehet egy ilyen, de alapjáraton ugy indulnak neki hogy ártatlan vagy, s be kell bizonyítaniuk hogy nem igy van. Ok vannak rosszabb helyzetben, nem te, nem kell aggódni :)

2019. jún. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Na mi lett? :)
2019. dec. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!