Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Volt olyan esete valamelyikőtö...

Volt olyan esete valamelyikőtöknek ügyvéddel, hogy fegyelmi eljárás alá volta a Kamara? Mi történt, hogy zajlott és mi lett a vége?

Figyelt kérdés
A pénzt visszakaptátok végül, amit az ügyvéd kicsalt?

2019. jún. 22. 20:20
1 2
 1/11 De La Cruse ***** válasza:

Nincs olyan, hogy karma.

Ok és okozat van ami a tettől függően lasabban vagy gyorsabb következmény sorozat folytán üt vissza.

A szentírás ezt részletesen elmagyarázza és azt is, hogy hogyan használhatod.

2019. jún. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kérdező a kamarai fegyelmi vizsgálat nem ad vissza pénzt. Ha valóban csalás akkor rendőrségen tegyél feljelentést, ha elszámolási vitátok van akkor az polgári jog kategória. Fizetési meghagyást küldjél neki közjegyzőn keresztül.
2019. júl. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi, érdemes ezzel megvárni a fegyelmi eredményét?

Hogy zajlik a fegyelmi, és annak ránk nézve milyen eredménye van?

2019. júl. 2. 23:02
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem írtad, hogy konkréten mi a vita tárgya közted és az ügyvéd között. A fegyelmi eljárás végét nem érdemes megvárni, mivel nem befolyásol semmit. A kamara hoz egy határozatot amiben valamilyen szankciót alkalmaz a renitens ügyvéddel szemben, ha bizonyított az hogy megszegte ügyvédi esküjét. Neked se jobb se rosszabb nem lesz, max elégtételt érezhetsz hogy ha veled szemben "így" járt el akkor neki se legyen már minden ok az életében.
2019. júl. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem értem miért erre a fegyelmi eljárásra hegyezed ki a dolgot..ez egy szervezet belső szankciós lehetősége a szervezet tagjára nézve vonhat el jogokat..de a sértett/panaszos ezzel semmire sem megy. Ha csalás áldozata lettél az büntető ügy....
2019. júl. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ez egy polgári ügy szerintem. Kifizettük előre, megcsinált egy olyan beadványt, amit a bíró nem fogadott el, formai hiba miatt visszadobta. Az ügyvédtől kértük a javítást, nem csinálta meg. Kértük vissza a pénzt, nem adta vissza. Ennyi a sztori.
2019. júl. 4. 00:59
 7/11 anonim ***** válasza:
Nos írjál akkor az ügyvédnek egy levelet (ajánlott, tértivevényes), melyben felszólítod, hogy 8 napon belül fizesse vissza az általad kifizetett összeget. Megadod a számlaszámot/címet ahová várod a pénzt. A levélbe fogalmazod bele, hogy amennyiben nem fizet akkor fmh (fizetés meghagyás) eljárást kezdeményezel ellene és egyúttal beadvánnyal élsz az ügyvédi kamarához. Ha nem kaptál számlát akkor még a NAV-hoz is teszel egy bejelentést. Ha ezek benne vannak és mégsem fizeti vissza a pénzedet, akkor meg valóban írjál a kamarának, de legfőképpen a fmh eljárást indítsd el. Ez 5000 Ft-ba kerül minimum (nem kell hozzá ügyvéd, magánszemélyként is beadhatod), de lehet több az eljárási költség ha magasabb összeget követelsz. ez attól függ...
2019. júl. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"Megadod a számlaszámot/címet ahová várod a pénzt. A levélbe fogalmazod bele, hogy amennyiben nem fizet akkor fmh (fizetés meghagyás) eljárást kezdeményezel ellene és egyúttal beadvánnyal élsz az ügyvédi kamarához."


Ez megvolt!


" Ha nem kaptál számlát akkor még a NAV-hoz is teszel egy bejelentést. Ha ezek benne vannak és mégsem fizeti vissza a pénzedet, akkor meg valóban írjál a kamarának,2


Itt tartunk most!

Fegyelmi folyamatban.

2019. júl. 6. 23:58
 9/11 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel a kérdést, hogy most mi jön. Bevon engem is az eljárásba? Hogy zajlik egy meghallgatás?
2019. júl. 7. 08:11
 10/11 anonim ***** válasza:

A fizetési meghagyás a legfontosabb az összes közül, pénzt csak így/ezen eljárás eredményeképpen fogsz visszakapni. Ezt nem írtad h kezdeményezted-e?


Fegyelmi vizsgálat elindulásáról majd kapsz értesítést. (ha elindul)

Tegyük fel, hogy elindítja a vizsgálatot a kamara. Majd beidéznek személyesen maghallgatásra, ott a levélben is leírtakat ismét megkérdezik tőled. Aztán határozatot hoz a kamara, amiről kapsz majd értesítést. Pl. felfüggesztik a tagságát (az általad leírtakból súlyosabb következmény nem igazán lesz szerintem) Ez kb. 05-1 év mire lezajlik. Pl. ha elsőfokú fegyelmi bizottság felfüggeszti a tagságát, akkor van fellebbezési joga az ügyvédnek..és másodfokra kerül a dolog. Nem egy nagy ügy, amit leírtál - tudom neked roppant dühítő, és lehet hogy húsbavágó az összeg is- egy ügyvédi kamara életében. Ettől többre ne számítsál az eljárástól. Mint elsősorban említettem az fmh eljárás a lényeg, h a pénzedhez jussál.

2019. júl. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!