Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem evidens kérés hogy új...

Nem evidens kérés hogy új munkaszerződést nem írok alá azonnal hanem hazaviszem hogy átolvassam esetleg ügyvédnek is megmutassam?

Figyelt kérdés

nem evidens és teljesen jogos kérés az a munkavállaló részéről hogy az új szerződést nem írja alá azonnal ott helyben, hanme azt kéri adják neki oda szépen hazaviszi ott átolvassa értelmezi átgondolja, és esetleg munkajogásznak is megmutatja hátha simli van benne.. ez így nem totál evidens kérés?


Hogy nem írom alá csak úgy hogy orrom alá dugják és van 1 perc rá aztán veszik is el?


mert a cégnél ezt így képzelik, nem is adják ki a kezükből arról hogy hazavigyem hallani sem akarnak, és az a helyzet hogy a dolgozók 90% akkora birka hogy partner is ebben, mert olvasatlanul aláírják 1 perc alatt.


2019. jún. 23. 09:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Meg is válaszoltad a kérdésedet.

Amíg " a dolgozók 90% akkora birka hogy partner is ebben, mert olvasatlanul aláírják 1 perc alatt", addig minek tennének másképpen?

Jogod, sőt, kötelességed, hogy szerződést csak alapos megfontolás után írj alá.

Én is meg szoktam állni és át szoktam olvasni az ilyen dokumentumot, mielőtt aláírom.

De van amit nem szoktam - még ha hiba is - mert tudom, hogy annyi választási lehetőségem van, hogy vagy aláírom azt ami benne van vagy egyszerűen nem írom alá, változtatni a szerződés feltételein nem tudok. Ilyenek az egyes vásárlási tájékoztatók.

De a munkaszerződés nem ilyen, azt el kell olvasni és ha nem világos, akkor meg kell beszélni hozzáértővel.

2019. jún. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Jó. Eddig az elmélet.

Gyakorlat.

És ha a cég erre nem hajlandó viszont ha záros időn belül nem írom alá akkor ki vagyok rúgva akkor mi a teendőm?

2019. jún. 23. 09:14
 3/16 anonim ***** válasza:
36%
Nem. Annyira nem lehetsz sötét, hogy ott olvasásra nem érted meg.
2019. jún. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
És munkajogásszal hogy nézetem át ott helyben? HM?
2019. jún. 23. 09:49
 5/16 anonim ***** válasza:
Eleve hozod a jogászodat magaddal.
2019. jún. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ühüm. És szerinted a főnök majd megengedi hogy egy idegen személy egyáltalán belépjen oda és ott papírokkal órákat molyoljon. Világos. Életszerű.
2019. jún. 23. 10:47
 7/16 anonim ***** válasza:
67%
A Balázska Bt. esetén nem evidens. Írjad alá, osztán nyomás vissza dógozni, mer' mán három perce áll miattad a sör, nézzed meg, ottan reppül kifele az ablakon a sok péz, mer' nem dógozol!
2019. jún. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
54%
Mi a ráknak munkajogász? Ha annyira fogyatékos vagy, hogy nem érted mit olvasol úgy is gondnokság alá helyeznek és nem lesz aláírási jogod.
2019. jún. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

"Mi a ráknak munkajogász?"


Na szerinted minek? hogy a szerződésbe foglalt jogtalanságot törvénytelenséget csalást egy jogi végzettségű ember mondja ki (mert annak van súlya) és ne az átlagjózsi (mert annak nincs súlya).


Ezért kell a munkajogász. Az hogy a szerződés tele van csalásokkal ezt én is látom. De én nem vagyok jogász én nme jelenthetem ki hogy csalás, jogsértés.


Na de egy jogász az már kijelentheti!

2019. jún. 23. 12:50
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi van? Ha úgy gondolod, hogy csalás, akkor nem írod alá...


Nálam úgy működött, hogy odaadták a szerződést és mondta a HR-es, hogy nyugodtan olvassuk el és kérdezzünk, ha van valami. Egy munkaszerződést azért nem körmondatokban írnak, meg lehet érteni és adnak egy példányt neked is. Ha te aláírtál egy olyan szerződést, amit nem olvastál és nem is kaptál belőle egy példányt, akkor pontosan ugyan olyan birka vagy, mint a többiek, csak kiírtál ide róla egy mérges kérdést.

2019. jún. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!