Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Örökrészem miatt nevemre is...

Örökrészem miatt nevemre is szóló közjegyzői megkeresés érkezett meg nem fizetett vízdíj ügyében. A vízművek számláját, felszólítását én nem láttam, kiegyenlíteni sem szeretném. A tartozások miatt tehetetlen vagyok. Miért én fizessek? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szüleink után örökölt tulajdonrészem kiadása érdekében - testvéreimre tekintettel - miután nem sikerült megegyezni nem indítottam bírósági eljárást. Igaz kértem, ha lehetne váltsák meg részemet. Egy testvér folyamatosan jogot formál az ott lakásra. A testvéri kapcsolat miatt nem gátoltam ebben soha. Egy fiú testvér időközben meghalt, a lány testvérünk megjelölt címe tizenharmadik éve nem valós, számomra ismeretlen. Nekem, a szülők halálát követően, az örökrészembe soha nem volt lehetőség semminemű belépésre, birtokba vételre; sem a házba sem a kertbe. Közüzemi tartozásai: víz, villany - miatt több alkalommal kerestek meg. Most nevemre is szóló közjegyzői megkeresés érkezett tegnap kb. kétszázezer forintnyi meg nem fizetett vízdíj ügyében. Tehetetlen vagyok. Korábbról, Eon tartozásai miatt, már van bejegyzett végrehajtási hat. Az ingatlan tul. Lapon. A vízművek számláját, netán felszólítását én nem láttam, számomra korábban nem küldtek megkeresést a tartozás ügyében . A testvérem kiszámíthatatlan, magatartása, életvitele számomra kezelhetetlen. Az örökrészemet megváltani egyik testvér sem akarta korábban sem. A tartozások miatt tehetetlen vagyok vele szemben. A szolgáltató nem kapcsolja ki a rendszerből. Mit tegyek? Szöszért-borért eladni sem tudom ingatlanhányadomat, de a tartozások miatt folyamatosan lehetetlen helyzetbe hoz az ingatlant egyedül használó testvér. Épp miatta javasolta a közjegyző az örökléskor, hogy ne mondjak le a részemről / ezzel a szándékkal mentem a hagyatéki eljárásra. /, mert; érvelt a közjegyző - az évek során több gondom lesz, ha gondoskodni kellene a kiszámíthatatlan életmódot folytató testvérről. Hát 15 év eltelt, gyomorgörcseim, félelmeim pedig csak fokozódnak miatta, miattuk. Aki hasonló esetet él/t/ meg, jogi kioktatást vagy gyakorlati tanácsot adhatna, segíthetne.

2019. jún. 28. 17:15
 1/2 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem keress fel egy ügyvédet, mert az ügyed eléggé bonyolult. Először azt akartam írni, hogy a tartozás a hagyaték erejéig örökölhető, de utána olvastam, hogy írtad, ennek már 15 éve. Ha jól értelmezem az örökölt házban a testvéred él 15 éve egymaga, és ő nem fizeti a számláit.

Egy ügyvéd tud segíteni, hiszen az első amit meg kell nézni, hogy ki nevén megy a víz, villany és egyéb számlák. Én hiába írom, hogy ha a testvéred nevén akkor nem kell fizetned, csak küld vissza, hogy hajtsák be rajta. De ha a te neveden van minden akkor az össze tartozás a tied, hiába a testvéred használja. De még így is van kiút, hogy ne kelljen fizetned. Tényleg keress fel egy ügyvédet, méghozzá gyorsan.

2019. jún. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Az örökséggel együtt kapott tartozásokért legfeljebb az örökség erejéig felelsz. Na már most ez egy kicsit tovább értelmezhető,mert onnantól,hogy megörökölted,az már a tiéd, és mivel kaptad a felszólításokat,de nem foglalkoztál vele, így a tartozás már önhibádból növekedett. (úgyhogy az idő közben szerzett kamatok, a tulajdonrészed arányában lényegében már elvben akár saját tartozásod is lehetne).


De amúgy ja,elég ratyi egy helyzet. Az igazság az,hogy ha nem fizet senki valószínűleg árverezik a házat. De mivel laknak is benne lehet potom pénzért megy majd el. Főleg ha valami régi leroggyant épület,akkor nagy esély van rá,hogy az adósság meghaladja majd az ingatlan értékét. Ekkor jöhet szóba még minden egyéb örökölt vagyon. Bár nem konkrétan azokat fogják vinni,hanem az értékükben kérnek pénzt,vonnak le bankszámláról, vagy foglalnak le tárgyakat,amiket utána elárvereznek. persze senki nem foglalkozik azzal,hogy te örökölted és csak az örökség erejéig felelsz a tartozásért,így ha utóbbi több úgyis megpróbálnak majd annyit behajtani amennyit és akitől csak lehet. Még ha mondjuk ez azt jelenti is,hogy hiába mondjuk 1/5-d rész a tiéd,lehet mindent rajtad hajtanak be,mert rajtad tudják. Aztán te majd próbálhatod behajtani a többi tulajon a rájuk eső részt.


Hogy jogilag hogy lehetne érvényesíteni azt a részt,hogy csak az örökölt vagyon erejéig vonhassanak tőled,azt max egy ügyvéd tudja megmondani.Szerencsére én még ilyen helyzetbe nem kerültem,de gyakran olvasok hasonlót.

2020. jan. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!