Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy van egy hivatalos levélné...

Hogy van egy hivatalos levélnél az, hogy az átvétel bizonyitható, kézbesitettnek tekinthető, de a tartalma nem ismert? Mit bizonyit akkor?

Figyelt kérdés
2019. jún. 28. 20:25
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

sehogy, és ezzel vissza is élnek rengetegszer a kedves hatóságok is. pl kiküldenek egy tök üres A/4-es lapot, de persze elvileg más iratnak kellene lennie benne ... ismerős trükk ez ügyvédek, hatósági alkalmazottak körében.


be kellene vezetni nálunk is olyan módszert, mint a spanyoloknál, ott a postás nyitva viszi a borítékot ilyen esetben, és bizony az irat másodpéldányát íod alá, amit átvettél. ennyire egyszerű. elég nagy gondban lennének sokan, ha ezt nálunk is vevezetnék, mivel sajnos igen sok helyen rutinszerűen erre alapoznak eljárásokat ... és az ügyfél ugyan mit tud tenni?


csak hát ... ehhez előbb jogállamnak kell lenni, sajnos amíg a mentalitás ilyen, addig semmi esély a változásra, majd jön egy következő trükk akkor. speciel bírósági levélnél magam tapasztaltam meg, h tök más volt benne, mint amit kiküldtek elvileg (utólag írták rá a térti hátuljára, előtte üres volt, direkt le is fotóztam).


az ég világon sehogy nem lehet védekezni ez ellen. talán ha végig a postai átvétel pillanatától a felbontásig kamerás rögzítés mellett bontod fel. csak ugye ez elég nehézkesen kivitelezhető (bár én magam megtettem, mikor már sokadszorra jéátszották ugyanezt).

2020. febr. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!