Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy szülő ingatlanát...

Ha egy szülő ingatlanát gyermekének ajándékozza, az illetékmentes. Viszont egyéb költségei nyilván vannak (ügyvéd, közjegyző. ). Körülbelül mennyibe kerül egy 20-30 millió forintos ingatan ajándékozásának ügyintézése? (Bővebben lenn)

Figyelt kérdés
Anyukám nevén van egy 20-30 millió forintos ingatlan. Azt olvastam hogy szülő gyermeknek illetékmentesen ajándékozhat. Viszont gondolom van ügyvédi költség, közjegyző, stb.... Erről sehol sem találtam pontos adatot hogy minden ügyintézést beleszámolva körülbelül mennyiből lehet megúszni. Van a városban több ügyvédi iroda is akiktől nyílván pontos tájékoztatást kaphatnék és árajánlatot is, de azért kérdezem meg először itt hogy akinek esetleg már volt benn tapasztalata vagy van sejtése az anyagiakkal kapcsolatban annak megköszönném az információkat :)
2019. júl. 10. 14:22
 1/3 A kérdező kommentje:
Közben felvettem telefonon a kapcsolatot több ügyvédi irodával is. Eddig a legkedvezőbb ajánlat 70.000 Ft-os ügyvédi költés volt a szerződésre. Továbbiakban azt mondták hogy 3000 Ft a tulajdoni jog plusz 7000 Ft a földhivatali ügyintézés. Szóval mindennel együtt 80.000 Ft lenne a történet. Ez bruttó összeg. Ez reális, vagy drága szerintetek, és ennél van olcsóbb ügyintézés is ?
2019. júl. 10. 15:00
 2/3 A kérdező kommentje:
tulajdoni lap, nem tulajdoni jog
2019. júl. 10. 15:01
 3/3 ConnectCare ***** válasza:

Szia!


Az ügyvédi díj az ingatlan értékének 0,5-1%-a szokott lenni, így szerintem ha "tokkal-vonóval" megvan nyolcvanból az nem rossz.

2019. júl. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!