Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy megrendelőnek milyen...

Egy megrendelőnek milyen jogai vannak egy kivitelezővel szemben, ha a kivitelező akár hónapokon keresztül nem ad tájékoztatást a megrendeléssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2019. júl. 16. 13:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Előleget adtál?
2019. júl. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Alain Delon ***** válasza:
A szerződésben mi van?
2019. júl. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem.
2019. júl. 16. 14:25
 4/16 A kérdező kommentje:
Egy megrendelőlap van, amin szerepelnek a gyártáshoz szükséges méretek, a fizetendő végösszeg, a megrendelőlapnak meg van egy egyedi azonosító száma.
2019. júl. 16. 14:27
 5/16 A kérdező kommentje:
Én biztos, hogy velük legközelebb nem dolgoztatok, de nem tetszik, hogy ennyire visszaélnek a helyzetükkel a megrendelés miatt, hogy várathatják a megrendelőt a kivitelezéssel információ nélkül, miközben a megrendelő számít a munkájukra, vár, próbál türelmes lenni, nem lehet tudni, hogy azért nem reagálnak az írásos megkeresésre, mert nem kapják meg valami hiba folytán, vagy hanyagok, nem arról van szó, hogy tegnapra most azonnal kell a munka, bele volt kalkulálva néhány hét várakozási idő, csak a megrendelő sem otthon ücsörög őket várva.
2019. júl. 16. 14:35
 6/16 anonim ***** válasza:
A szerződés fennállása alatt a felek kötelesek együttműködni és tájékoztatni egymást a lényeges körülményekről - ezt mondja a törvény.
2019. júl. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt be is tudod nekem linkelni, hol található a paragrafus pontosan? Behajtom rajtuk a munkát, de nem akarom, hogy rám verjék, hogy nem jogos a panaszom. Nem akarom alaptalanul rontani senki hitelét, de szerintem elvárható, hogy dolgozó emberek ne szúrjanak ki egymással azzal, hogy nem lehet az ilyen munkákat tervezhetővé tenni.
2019. júl. 16. 15:07
 8/16 anonim ***** válasza:
Mondd fel a szerződést!
2019. júl. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Te félreértésben élsz.

Félreértésed lényege, hogy azt hiszed, jogállamban élsz, pedig egy erővezérelt államban. Ott pedig nem jog van, hanem erő. Ha te vagy erősebb (és ezt képes vagy érzékeltetni) akkor lesz végrehajtás, ah ő az erősebb, nem lesz. Viszont ez esetben aha sokat ugrálsz, lesz megtorlás.

Utóirat: erő alatt a legtöbben a nyers fizikai erőt értik. Az ember esetén azonban ez nem igaz. Csak ott, ahol elhiszik.

2019. júl. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nos ha én megbízok valakit egy munkával, akkor szerintem fontos, hogy tájékoztasson arról, hogy mikor várható, ha csúszik, előreláthatólag mennyit... Nekem terveznem kell ezzel, ha itthon kell lenni, akkor mikor, nem tudok bármikor, ha segítséget kell kérnem családtagtól, akinnek rugalmasabb az időbeosztása, akkor szintén egyeztetni kell, hogy ráér-e akkor. Nem lehetetlent kérek, én ezért fizetek.


Évekkel ezelőtt vásároltam konyhaszekrényt, kiszállítással. Le volt egyeztetve, hogy x nap délután hozzák, és akkor biztosan lesz a címen valaki, aki át tudja venni. Véletlenül fordítva pakolták be a kocsit, és itt voltak már reggel, de természetesen senkit nem találtak itt, felhívtak, hogy mi legyen. Szerencsére volt olyan rokonom, akit gyorsan mozgósítani tudtam, de így is negyed órát várakoznia kellett a fuvarosnak, mert nem délelőtti szállításra terveztünk, hiszen délutáni szállítás volt lepapírozva.


Ez a mostani hasonló eset, csak drágább, és még ennyire sem jelentkeztek. Ha csak úgy tájékoztatás nélkül megjelennének valamikor úgy, hogy nem tudok róla, lehet, hogy senki nem tud éppen itt lenni.


Egyébként megtaláltam a vonatkozó szabályozást, valóban van ilyen kötelezettség, szóval függetlenül attól, mi van a szerződésben, nekem jogom van tájékoztatást kapni a megrendelésem aktuális állásáról, hogy tervezni tudjak, és nekik ez törvényi kötelezettségük. Köszönöm szépen a segítséget.

2019. júl. 16. 22:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!