Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fordult már elő konfliktus...

Fordult már elő konfliktus fotózás közben valakivel?

Figyelt kérdés
Ha igen, mi történt?
2019. júl. 16. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Velem konkrétan nem, de ha érzékeny közegben embereket fotózol, nagy az esély erre.
2019. júl. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
1-nek igaza van. Pl. Ghánában fotóztam az elnöki palotát( az út túloldaláról), a rendőrök elzavartak. És ugyanitt lopva mertem csak fotózni az embereket.
2019. júl. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Mihago ***** válasza:
100%

Hogyne. Magyarországon olyan sikeresen beleverték a sok tufa majomba a "szeméjiséggijoggokat", hogy azonnal megőrülnek, ha kamerát fordítasz feléjük. Nekem volt már pár komoly bunyóm is sutyerákokkal, akik azt hitték, eljött végre az ő idejük, hogy végre jogosan rendészkedhessenek, randalírozhassanak. Hát, egyrészt eltört bennük pár dolog, másrészt mentek a bíróságra garázdaságért. Volt olyan, amelyik egy falazóelemmel akart fejbe dobni, mert nem kértem engedélyt felséges személyétől, hogy az utcán kamerázzak. Nem is őt kameráztam!


De nemcsak a putrilakó barmok ilyenek. Rendőr is volt már, hogy odajött nekem hőzöngeni a Blaha közepén, hogy "forgatási engedélyt" követeljen. Közterületen, aha. Kihívta a nyomozókat a kapitányságról, ott ugráltak vagy egy órát, hogy most akkor ilyet szabad-e vagy sem. Bakker, a kommunizmusban nem volt ilyen!


Volt aztán, hogy bíróságon tudósítottam, és a bíró kezdett pampogni, hogy nem vehetem fel őt. Mondtam neki, hogy ő itt közhatalmat gyakorol, olvassa már el a törvényt, nem magánszemélyként ül a pulpituson. Hőbörgött, aztán elrohant a bíróság elnökéhez, hogy megkérdezze. Jött vissza leforrázva, mert gondolom, elmagyarázták neki a Polgári Törvénykönyv vonatkozó részeit. És ez egy bíró! Ráadásul polgári szakos! Azért a tárgyalási jegyzőkönyvbe beleírta, hogy ő akkor sem ért egyet ezzel. Fogadjunk, azóta is lamentál a barátnőinek.


A legjobb az volt, amikor egy tüntetésről tudósítottunk, tehát nyilvános rendezvényről, nyilvános közterületről, és odajött két fogatlan öreg komcsi lökdösődni, hogy ezt hogy képzeljük, meg az ő "személyiségi jogaik". Érted, kijön az állatja a hülye táblájával tüntetni, tehát hogy mindenki lássa őt meg az ő véleményét, aztán fel van háborodva, hogy kamerázzák. Odahívta a rendőröket, hogy én "provokálom" őket. Azok meg elkezdtek nekem meg a kollégáimnak emberkedni, hogy azonnal távozzunk, különben előállít. Hogy milyen alapon, azt nem tudta megmondani, mert ő nem okos, hanem erős volt.


Miután közzétettük a felvételt, még engem jelentettek fel, hogy hogy merészelem sértegetni a rendőrséget. A bíróság meg öt év múlva (!) kihozta, hogy becsületsértés vétségét követtem el a rendőrség ellen. Khm, a RENDŐRSÉG ellen, tetszik érteni? Mint állami szervezet ellen. Tehát ha kritizálod a rendőrséget, az bűncselekmény. Arról nem is beszélve, hogy becsületsértés sértettje csak természetes személy lehet. Elsőfokon háromszáz nap elzárást kaptam. Más rablásért nem kap ennyit! Másodfokon visszavették megrovásra, de egy bírónak sem jutott eszébe, hogy amikor a rendőrség közterületen zaklat egy tévéstábot, az TALÁN, ESETLEG közérdeklődésre tarthat számot, már csak azért is, mert kiqrt módon törvénysértő, és a valóság bemutatása nem lehet becsületsértés sem...


Egy időben már komolyan azon gondolkodtam, hogy a kamerával párhuzamosítok egy shotgunt. Erre nem került sor, de azért volt egypár felvételem, amikor az ordibáló bidámbidám hirtelen lenyugszik... amit nem látsz a képen, hogy az egyik kezemmel a kamerát tartom, a másikkal a gázpisztolyt.

2019. júl. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, volt. Az iskolában nem tudtam rendesen fotózni a gyereek foglalkozását, mert volt egy kicsi, akinek a szülei nem járultak hozzá, hogy a gyerekről bármilyen felvétel készüljön és nyilvánosan kikerüljön. Joguk van hozzá, nem ez a gond. Hanem hogy miatta körbe kellett fotóznom, mert a többiek meg szerettek volna a képeken lenni, a szüleik szerették volna őket látni később. Az adott kisgyereknél viszont mindig figyelni kellett hogy ne legyen rajta a képeken vagy csak háttal, vagy az arca nélkül pl. csak a keze.
2019. júl. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem lett volna egyszerűbb utólag kitakarni? :D
2019. júl. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az iskolai táborban fotóztuk a diákjainkat foglalkozás közben és az igazgatónk jött figyelmeztetni hogy ugye nem akarjuk feltölteni valamelyik közösségi oldalra mert ebből már volt problémája a sulinak.

Szóval jogos persze de azelőtt nem emlékszem ilyesmire mert inkább dicsőség volt az ha egy diák szerepelt például az iskolai tablóban.

2019. júl. 18. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

#5

Nem egyszerűbb. Az iskolai fényképeket nem az kezeli utána minden esetben aki készítette, és ő csak megkap egy rakás képet, nem tudja, hogy ki az akit utána ki kellene takarnia.

Ráadásul igen ostobán nézne ki egy ilyen felvétel egy másodikos osztályról gyurmázás közben, hogy a közepén ki van takarva az egyik diák, mint valami titkosított felvételen.

2019. júl. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!