Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Anyagilag megszorultam, de...

Anyagilag megszorultam, de van egy fél házam, amiben teljes egészében egy rokonom lakik, mik a lehetőségeim?

Figyelt kérdés

Mondjuk felajánlom neki a következő lehetőségeket:

A. adjuk el s a fele pénz az enyém.

B. adja át a felét hogy odaköltözhessek így eladhatom a 100%-ban saját házamat lesz pénzem és lesz hol laknom.

C fizessen bérleti díjat mert használja az én felemet is ahova nem nem enged be (nyilván ha a B pontra nemet mond akkor ez fennáll)



Szóval ha ezekre kategorikusan nemet mond akkor a bíróság mit ítélhet meg? választhatok mit kérek a bíróságtól vagy van valami séma?


Nyilván nekem az egyes vagy a hármas lenne a legkényelmesebb, előbbi több pénz de lassabban utóbbi feltételezem gyorsabb még akkor is ha a bíróság ítéli meg. ha nem fizet akkor meg gondolom fizetési meghagyással vagy a fizujából vonják le vagy apránként ráterhelik a házra s egy idő után enyém lesz a ház. Mondjuk ez nem segítség most, csak az alternatívák érdekelnek.

Ha beenged a házába abból persze lehetnek gondok hisz egy ilyen ember visszaélhet ezzel ezért ez lenne talán a legrosszabb megoldás de asszem ez ítélhető meg a legkönnyebben.


Szóval ilyen helyzetre mi a gyakorlat?


2019. júl. 20. 13:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Haszonélvezet van a házon?
2019. júl. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
"de van egy fél házam" tulajdonos vagyok (résztulajdonos)
2019. júl. 20. 14:33
 3/7 anonim ***** válasza:

Tudok olvasni

Van a részeden valakinek hadzonèlvezete?

2019. júl. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
semelyik részén nincs haszonélvezet. csak tulajdonjoga van mindenkinek a saját részén. (2 szereplős)
2019. júl. 20. 15:13
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez esetben kérhetsz tőle lakáshasználati díjat, amiben vagy közösen megegyeztek vagy polgári perben megállapítja a bíró.

Kérheted, hogy vásárolja meg a részed, ha nem akarja megvenni eladhatod idegennek is (tulajdonosoknak elővásárlási joga van).

Ha nem találsz vevőt a fél házra, akkor kérheted a bíróságtól a közös tulajdon megszüntetését.

És be is költözhetsz.


Tehát gyakorlatilag minden opciód játszik.

2019. júl. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

a közös tulajdon megszüntetése azt jelenteni hogy ha találok vevőt köteles lesz eladni neki a részét?

(ha a felét adom el azt ugye csak joval kevesebbért adhatom el. még igy is aggaszt hogy csökkenti az egész ház értékét ha az egyik fél vonakodik eladni, mennyivel egyszerübb az olyan ház ami vagy azonnal költözhető vagy az eladó igérgeti h 2-3 honap mulva kiköltözik s hajlandó ezt alá is irni a szerződésben.

2019. júl. 20. 15:41
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

“a közös tulajdon megszüntetése azt jelenteni hogy ha találok vevőt köteles lesz eladni neki a részét?”


Nem azt jelenti

Egy ilyen perben a bíró határozatban kötelezi a felejet a megegyezésre, pl hogy x vegye meg y részét vagy adják el, ha nem sikerül határidőre, akkor elárverezik és lehet felezni

2019. júl. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!