Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a szomszéd gyereke átdobál...

Ha a szomszéd gyereke átdobál dolgokat az udvaromba akkor azt vehetem úgy hogy az onnantól az enyém?

Figyelt kérdés

Tehát megtarthatom, kidobhatom?


Többször szóltunk és visszaadtunk mindent de azt mondják hogy ő ilyen, nem tudnak vele mit csinálni. De már kezdjük nagyon unni a dolgot.


Ilyenek érkeznek, mint pl: kalapács, kés, villa, csavarhúzó, partfis stb.



2019. júl. 21. 15:37
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Ne dobd vissza és kész. Szard le. Majd megnevelik akkor a gyereket. Amíg visszaadod addig úgy lesznek vele hogy "nembaj pistike ha átdobod, úgyis visszaadják". Majd ha nem adod vissza akkor elgondolkoznak.
2019. júl. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hány éves "gyerek" az, aki kalapácsot meg kést dobál? Legközelebb egy kézigránátot dob át. Ne adjátok vissza, akkor majd rászólnak a "gyerekre", ha nem akarják, hogy a késeknek a konyháról lába keljen.
2019. júl. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#Közel 30, szellemileg nem kicsit sérült.
2019. júl. 21. 16:27
 4/8 anonim ***** válasza:

"kalapács, kés, villa, csavarhúzó, partfis...vibrátor, köteg pénz, aranyrúd, aranyékszer"


Persze, megtarthatod!

2019. júl. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jogászkodjunk egy kicsit, gazdátlan javakon tulajdont szerezhet a kérdező, de az átdobált javakról a tulajdonos nem mondott le, ezért továbbra is az övé. Legfeljebb az őrzésért, a visszaadásért díjat kérhetnek, hátha az visszatartó hatású, vagy birtokvédelmet kérhetnek, ha nagyon idegesítő a szomszéd.
2019. júl. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, még annyi kiegészítést, hogy türelemmel kell viseltetni embertársaink iránt, s a jótett általában elnyeri a jutalmát. Ahogy a rossztett a büntetést.
2019. júl. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk, ha szellemi sérült, akkor én próbálnék más megoldást keresni. Szerintem örülj annak, hogy a te gyereked egészséges. Éppen elég kereszt a szüleinek az, hogy sérült a gyerekük. Erről senki nem tehet!


A kerítés magasítása vagy megváltoztatása nagyon drága lenne?

2019. júl. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%

Mivel a Törvény és jog kategóriába tetted fel a kérdésed ezért gondolom jogi választ vársz. Az #5s válaszoló gyönyörűen megválaszolta.

tehát NEM!

NEM VEHETED ÚGY hogy a tiéd

2019. júl. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!