Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért védik egyesek a cigányokat?

Miért védik egyesek a cigányokat?

Figyelt kérdés

2019. júl. 22. 10:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
62%
Azok védik, akiknek nem volt még dolguk velük. Nekem is fújják azt ismerősömék, hogy "Nem kell cigányozni, a magyarok ugyanúgy bűnöznek." Holott nyilván senki nem azt mondja, hogy csak a kisebbségiek követnek el dolgokat, de az arányokat tekintve egyértelműen feléjük billen a mérleg. Ez kb. olyan, mintha azt mondanánk, hogy ne pitbullozzunk, meg rotweilerezzünk, mert egy öleb vagy egy törpetacskó is ugyanúgy agyonharaphat. De az esély utóbbi esetben, lássuk be, hatványozottan kisebb.
2019. júl. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
38%

Én is elgondolkodtam már ezen a témán, és pont tegnap ment a "nekem 8" című film, amiben ügye a "fekete" azért rabol, mert hiába adja be az önéletrajzát...mindenhonnan elutasítják....

Elgondolkodtató... mi adunk lehetőséget az itt élő, tanult, cigányoknak.

Ha lenne egy vállalkozásotok, kit vennétek fel két jelentkező közül, ha az egyik, fehér a másik roma származású?

Szerintem ezt valahol "mi "alakítottuk így...(bűnözésre gondolok).

Nem mondom, hogy mindegyik akar is dolgozni és tanulni, de aki igen...

És ők pedig már ezt tanítják a gyerekeiknek...és így tovább.

Nekünk is kellene változnunk!!!

Nekem is...

2019. júl. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
40%
Én nem szoktam őket védeni, csak újabban már unom, hogy tapló, gátlástalan, alkoholista, feleségverő, nagypofájú parasztok szidják a cigányokat, hogy azok micsoda kulturálatlan népség, bezzeg a Mogyorók Népe, no az, hohh!
2019. júl. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
61%
1-es vagyok. Hogy tiszta legyen, önmagában nem az a baj, ha valaki védi őket. Hanem az, amikor valami nevetséges demagóg érveléssel hozakodnak elő (pl. Azért utáljuk őket, mert barna a bőrük színe). Meg nekem is vannak jómódú, művelt roma ismerőseim. De itt a kivétel tényleg erősíti a szabályt.
2019. júl. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
56%
#2: Én ezt fordítva látom. Szerintem a cigáyok a hozzáállásukkal, viselkedésükkel pont, hogy maguk érték el, hogy a többség előítéletes legyen velük szemben. Következésképp változtatni is nekik kellene.
2019. júl. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
2%
Azért, mert orosz titkosszolgák és a cigányok hergelése miatt bele akarnak avatkozni Magyarország belügyibe, ahogy ezt már 2006-ban Szlovákiában megtették
2019. júl. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
38%
Nem védek őket, de a Mi Hazánk meg betyársereg és társai féle emberkedés sem fog megoldást nyújtani a problémára.
2019. júl. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
46%

Azt hiszem, sok itt a fogalomzavar.

Kezdjük a kérdéssel. Ha egy gyereket megtámad egy gazember, akkor védem a gyereket. Ha az eső eláztatná a holmimat, azt is védem. Ez más szóval kárelhárítás, kármegelőzés.

Ha két gyerek verekszik, akkor egyiket se védem, de szétválasztom őket. Ha azt mondják valakire, ostoba, mert barna a bőre, akkor a vádolót kiigazítom tévedésében: lehet, hogy ostoba, de nem a bőre miatt, hanem mert nem tanul. Ez nem védelem, hanem helyreigazítás. Ha megver egy cigány és ezért szidod a cigányokat, akkor is helyreigazítalak. Egy cigány vert meg, nem az összes. Ez fontos különbségtétel. Azt, aki megvert, megfelelően meg kell büntetni, de leginkább nem szabad lehetővé tenni, hogy ismét megverjen. Itt több dolog is van. Egyfelől igazságtalan voltál azokkal a cigányokkal, akik nem vertek meg. Pedig tudhatod, az összes nem ver meg, te mégis "a cigányok" szót használod. Másfelől te boldog leszel, ha pusztán ezért egy évre lesittelik, kiszabadul, félig agyonver, ismét lesittelik, ismét kiszabadul és félig agyonver és ez így megy életed végéig? Nem az tenne boldoggá, ha biztos lehetnél benne, ez a cigány téged többé nem ver meg, mert nem tud. Hogy miért, azt sokféleképpen lehet elérni, ezt most hagyjuk.

De van más is. A verés nem a cigány mivolta miatt következett be, pedig te ezt állítod. Ha így lenne, akkor egyfelől bármelyik cigány megverne, pedig te is tudod, hogy ez nem igaz. Másfelől nem cigány sose verne meg, hiszen akkor ilyenek lennének a németek, oroszok, arabok, magyarok és mindenki, mert minden népben vannak verekedők. De te nem ezt mondtad, hanem azt, hogy a többi nem verekszik, hiszen cigányt mondtál.


Tehát ekkor én nem a cigányt (főleg nem a verekedőt) védem, hanem a te felületes és hamis vádaskodásodat igazítom ki. Csakhogy téged annyira elvakít a düh, hogy ezt észre se veszed. Rosszabb, ha nem is akarod. Az a rasszizmus. Ha egyszerűen nem érted, de mondod, akkor az nem rasszizmus. A rasszizmus az, ha érted és mégis mondod. Ugyanis ha tényleg érted, akkor tudod, hogy hazudsz. Ez benne a rasszizmus, az alaptalan vádaskodás.


Ugyanakkor eszedbe se jut egy másik probléma. Ha valakit folyamatosan megaláznak, akkor a gondolkodása eltorzul. Egy idő után már csak az jár a fejében, hogy miképpen tudna visszaütni. Persze annyira nem hülye, hogy ne tudná, a megalázás mellé jól meg is verik, ha nálánál erősebb köt bele. Ezért ő a hozzád hasonló gyengébbeken áll bosszút, falkában jár, hogy erősebbnek tűnjék, és ne csak gyengékbe köthessen bele.

A baj ott van, hogy te ezt észre se veszed. Nem tudod, hogy a kötözködés, alaptalan verések, és sok más nem az etnikumából, hanem a helyzetéből következik. Ha az állam is ezt teszi vele, akkor pedig ilyenné válik tömegesen. Falkát alkot, mert megtanulta hogy egyedül védtelen. Az állam ilyesmit két fő ok miatt tesz. Egyfelől fogalma sincs, mit tegyen, mert a visszacsinálás bonyolult, pénz, munka és időigényes. Másfelől tagjai is megtanulják, ezt a falkát mennyire ki lehet használni a hatalom érdekében. És ez így megy századok óta.


De borzasztó nehéz megérteni, hogy nem a cigányok védelméről van itt szó, hanem az arányos viselkedésről, az igazságról, a pontos fogalmazásról és még sok másról, arról, hogy a te életed is jobb legyen. És mivel nem érted meg, el se hiszed. AZ ilyen "szerinted védők" pedig próbálkoznak, hogy megértsd. Néha jól, néha rosszul, mert nem istenek, hanem emberek. De te csak a rosszat látod benne, az egész érvelésed is hibás emiatt. "élnének csak ott, mindjárt megváltozna a véleményük". Hát nem! El sem tudod képzelni, hogy nekik nem is kell ott élni, mégis jobban tudják mint te, hogy az mennyire borzasztó. Sajnos azt is tudják, hogy előbb téged kellene meggyőzni, mert emiatt nem megy. Az lenne az elképzelésük, hogy idejüket (helyetted) rá áldozva, fokozatosan meggyőzik a cigányokat, hogy nem érdemes. Van jobb módszer. Meg is tanítanák őket rá. De ha te folyton beleköpsz a levesbe, őket szidod, akkor ők folyton azt fogják válaszolni és igazuk lesz: "hogy beszélhetsz ekkora hülyeséget, nézz körül, ezek folyton aláznak minket, nem nézik akarunk-e, bőrszín alapján néznek hülyének, nem számít, ha vannak közöttünk, akik náluk is jobban tudnák".

Szóval így nem lesz előrelépés. Ha nem tudod hogyan kell, legalább ne akadályozd azt, aki helyetted is munkát fektet ebbe. Még úgy is, hogy őt is lenézed emiatt. Pedig ő nézhetne le téged, és neki lenne igaza. Csak számára ez is elfogadhatatlan.


Csak egyszer próbálj elfogulatlanul belegondolni!

2019. júl. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
65%

#1,#2, #5

A téma nem egyszerű.

Egyik oldalról mindőtöknek igaza van szerintem, másrészt van egy csomó dolog még mellette.

A cigányság helyzete soha nem volt rendezett vagy jó, de egészen a rendszerváltásig egyféle keretben azért valamennyire működött. Voltak szabályok és azt nekik is be kellett tartaniuk, még ha ettől ugyanúgy voltak nyomortelepek meg bűnözés.

A rendszerváltás után azonban a liberális jogvédők kaptak terepet. Sajnos nem az a jogvédelem erősödött meg ami valóban a cigányság érdekeit szolgálta volna, hanem a megélhetési jogvédők. Akik nem értük dolgoztak, küzdöttek, hanem a saját létük alátámasztására használták fel őket, még akár velük szemben, az akaratuk ellenére is. Számtalan esetben maguk a romák zavarták el őket vagy mondták, hogy nem akarják azt amit csinálnak, mint egyes iskolák bezárását csak mert oda csak cigányok jártak - de akkor is csinálták tovább. Nem a cigányság volt számukra fontos, hanem hogy bizonyíthassák, ŐK, a jogvédők nagyszerűek és ŐKET meg kell érte becsülni - ergo jár nekik a pénz, állami vagy uniós támogatás.

Hatalmas károkat okoztak, amiknek a kiheverése még évtizedekben mérve sem lesz elegendő. Hogy ne a levegőbe beszéljek, néhány kár amit szerintem okoztak:

Elhitették a cigányokkal és a többségi társadalommal is, hogy a romák nem ugyan olyan emberek, mint mások. Hiszen azt hirdették, hogy a romák nem képesek ugyanazokat a törvényeket betartani, mint a többi ember. Hogy nekik nem lehet megszabni, hogy 14 éves kor alatti gyerekkel nincsen szexuális kapcsolat. Számtalan esetben érveltek 12-13 éves gyereklányok teherbe ejtője mellett azzal, hogy nem lehet börtönbe csukni érte, mert hát náluk mások a normák, szokások. Miért? Miért ne lenne képes egy cigány is betartani ugyanazt, hogy 14 éves kor alatt gyerek és nem fektetem le, mert különben leültetnek?

Ugyanígy történt a bűncselekményeknél is. Kitalálták a "megélhetési bűnözés" kategóriát, amivel felmentést adtak nekik arra hogy lopnak, csalnak. Miért? Mitől lenne kevésbé lopás az ha valaki közülük teszi?

Ahogyan elhitették, hogy a cigányok nem képesek ugyanúgy tanulni, dolgozni. Ezért kellett a pozitív megkülönböztetés, hogy legyen plusz pontjuk csak mert cigányok (ne sikerült szerencsére elérni) vagy hogy nem kell a gyereket mindenképpen iskolába küldeni (a családi pótlék iskolába járáshoz kötését ők -az akkori kormányzati képviselőik- törölték el), vagy hogy a segélyekből több pénzt lehessen szerezniük, mint másnak munkával.

A legnagyobb károkat ezen megélhetési jogvédők okoztk. A romák is elhitték nekik, hogy ők úgy sem lennének képesek ugyanazt megtenni, ugyanúgy élni, mint a többi ember - meg a többségi társadalom is.

A megélhetési jogvédők a legnagyobb rasszisták ebben az országban. Mert a cigány ember ugyanolyan ember mint én vagy bárki más. A cigány gyerek ugyanúgy képes és tud is tanulni, a cigány ember ugyanúgy képes dolgozni és rendes életet élni. Csak sokkal könnyebb elhinni, hogy nem képesek rá és tengődni másnak a pénzéből. Ahogyan rengetegen mások is megteszik, hogy elvárják az államtól, a társadalomtól, hogy nekik mindent megadjanak, ők meg nem tesznek érte semmit. Én sem mennék dolgozni ha kapnék ingyen annyi pénzt hogy el legyek belőle, én sem tartanék be olyan szabályokat amik nekem kényelmetlenek, ha semmi nem kötelez rá, más sem.

Tehát a felelősségünk közös, mert hagytuk (most itt az elmúlt évtizedek országa) hogy ez a helyzet kialakuljon. Ezért kell most közösen tenni is ellene és nem csak a romáktól várni, hogy kilábaljanak belőle. Mert egyrészt egy helyen élünk, együtt, másrészt egyedül nem fog nekik menni.

Ami elindult az szerintem jó irány. A legfontosabb, hogy a cigányságnak meg kell tanulnia hogy felelős a saját életéért és mindannyiunknak meg kell tanulnunk, hogy ők ugyanolyanok - vagyis képesek betartani ugyanazokat a törvényeket, szabályokat. Segíteni kell őket ebben, első sorban azzal, hogy be is tartatjuk velük. A segítséget most megkapják, most már tényleg rajtuk a sor, hogy tegyenek a sztereotípiák ellen. Bizonyítsák be, hogy a cigányok nem bűnözők, nem élősködők stb. stb. Mert akinek negatív tapasztalata volt velük, mint népcsoporttal, közösséggel, mint neke is, annak nem elég a szép szó, látnom is kell, hogy tényleg megteszik. Majd ha nem lesz a börtönökben a cigány származásúaknak többsége, majd ha kistelepüléseken nem jelent elértéktelenedést ha cigányok költöznek az utcába, szomszédba, mert rendben tartják a házukat, udvarukat és nem kezdenek eltűnni a dolgok mindenkitől, akkor majd lesz jobb helyzet.De ehhez is idő kell.

2019. júl. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
56%
Mert a rózsadombról járnak be elit egyetemekre autóval és sosem találkoztak még egy igazi megtermett példánnyal.
2019. júl. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!