Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jól értem, hogy ez a törvény...

Jól értem, hogy ez a törvény kimondja mindenkire, hogy a szemetet úgy kéne kezelni, pl. szelektíven gyűjteni, ahogy azt az ember elképzeli, pl. Ausztriában, Németországban ami természetes?

Figyelt kérdés

Jól értem, hogy ez a törvény kimondja mind magánszemélyekre, mind cégekre és intézményekre azaz mindenre és mindenkire?


És ha nem úgy történik, márpedig itthon szinte sehol nem úgy történik, akkor azt szankcionálja is a törvény?


Sőt jól értem, hogy a törvány alapján még a cégek a tevékenységüket is úgy kéne szervezzék, ha lehet minél kevesebb szemét keletkezzen? Jól értem, hogy ezt törvény mondja ki? Van egy ilyen ajánlás az elején, vagy az nem törvény jogilag? De mondjuk a későbbi bekezdésben is erről ír konkrétan.



2019. júl. 23. 12:23
 1/5 A kérdező kommentje:
2019. júl. 23. 12:23
 2/5 anonim ***** válasza:
36%
Hülye vagy, gyermekem.
2019. júl. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Próbáltam rájönni, hogy honnan szedhetted ezt a butaságot, hogy ebben a törvényben ilyesmi lenne, de megtaláltam a megoldást.

Onnan kérdező - hogy bele sem olvastál!

Ha legalább az első pár oldalt megnézted volna, akkor láthattad volna, hogy szó sincs benne ilyesmiről. Pontosan meghatározza, hogy létezik a háztartási hulladék és a háztartásihoz hasonló hulladék fogalma is, ami egy teljesen vegyes hulladékot jelent, aminek többféle kezelési és megsemmisítési módja is le ven írva a törvényben.

A törvényben az van benne, hogy

"4. § Minden tevékenységet úgy kell megtervezni és végezni, hogy az a környezetet a lehető legkisebb mértékben érintse, vagy a környezet terhelése és igénybevétele csökkenjen, ne okozzon környezetveszélyeztetést vagy környezetszennyezést, biztosítsa a hulladékképződés megelőzését, a képződő hulladék mennyiségének és veszélyességének csökkentését, a hulladék hasznosítását, továbbá környezetkímélő ártalmatlanítását.

5. § (1) A hulladékképződés megelőzése, a képződő hulladék mennyiségének és veszélyességének csökkentése érdekében előnyben kell részesíteni:....."

A szemetet nem kell szelektíven kezelni annak akinél keletkezik - meg kell fizetnie az árát annak, ha ő maga nem végezte el ezt a szelektálást és másnak kell, vagy másképpen lehet a hulladékát utána kezelni. Ahogyan azt is hogy mennyi szemetet csinál.

Vagyis ha te akarsz, akkor termelhetsz naponta egyedül egy kukányi szemetet, vegyesen - csak akkor kb. húszszor fogsz többet fizetni annak elszállításáért, mint az én egész családom, mert mi öten töltünk meg egy kukát vegyes hulladékkal, a többi megy a komposztba vagy szelektív gyűjtőbe.

A cégeknél ugyanígy. Egy céget sem fogsz szép elvekkel a hulladék szegény technológiára rávenni, mert lesz*rja. Azonban ha kő keményen megfizettetik velük a hulladékuk árát - márpedig most ez történik - akkor nem is lesz hulladék annyi. És a németeket, osztrákokat is bizony, az vitte rá a szelektív gyűjtésre, a hulladék csökkentésére, hogy a vegyes hulladék elszállítása rendkívül drága. Azért természetes a szelektív gyűjtésük, mert ha a "kukás" észreveszi, hogy 1 olyan hulladék belekerült a szelektívbe ami nem oda való, már nem is viszi el - így egymást is rászorítják a pontos válogatásra. Ahogyan arra is hogy felesleges költséget ne csináljanak azzal, hogy a pillepalackokat bedugják a vegyes hulladékos kukába.

2019. júl. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
"mert mi öten töltünk meg egy kukát vegyes hulladékkal" egy hét alatt - ez lemaradt.
2019. júl. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Én elolvastam és továbbra sem értem miért néztek hülyének.


"Minden tevékenységet úgy kell megtervezni és végezni, hogy az a környezetet a lehető legkisebb mértékben érintse, vagy a környezet terhelése és igénybevétele csökkenjen, ne okozzon környezetveszélyeztetést vagy környezetszennyezést, biztosítsa a hulladékképződés megelőzését, a képződő hulladék mennyiségének és veszélyességének csökkentését, a hulladék hasznosítását, továbbá környezetkímélő ártalmatlanítását."


A fenti idézetet én úgy értelmezem, hogy ezt rohadtul senki nem tartja be.

A fenti törvény értelmében, ha ez valóban vonatkozik mindenkire, akkor nem szabadna az utcán szemetelni. Nem szabadna nem szelektíven gyűjteni szemetet, de ha lehet mégcsak nem is szabadna műanyagot használni. Pl. éttermeknek ha megoldható, márpedig mindenhol megoldható, nem tudom miért ne lenne az, akkor nem lenne szabad műanyag egyszerhasználatos eszközöket használniuk, deha mégis, akkor biztosítani kéne a szelektív gyűjtésüket, ami sehol nincs meg az országban. A Balaton körül van csak 10000 gyorsbüfé, lángosos és miegymás, ahol nem szelektíven gyűjtik, de Budapesten is ez a helyzet, én még egyet sem láttam, pedig semmibe nem kerülne.

2019. júl. 24. 01:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!