Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha egy idős 80-100 éves ember...

Ha egy idős 80-100 éves ember természetes halállal meghal előttünk, hogy mondjuk elköszön meg érzi, hogy meghal. őt újra kell éleszteni? Vagy nem? Van erre törvény vagy valami? Lehet hülye kérdés, de felmerült bennem.

Figyelt kérdés
2015. márc. 2. 09:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Minden élet egyforma, így mindent meg kell tenni, hogy újra élesszék, hacsak maga a beteg nem kéri, hogy ne tegyék.
2015. márc. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 2xSü ***** válasza:

Ez egy kemény etikai kérdés, rengeteget lehetne vitázni róla, számtalan erkölcsi dilemmát meg lehetne fogalmazni ezzel kapcsolatban.


Az pl. vitatható, hogy teljesen átgondolta-e az illető a dolgot, valóban felkészült-e a halálra, tudatában van-e ennek minden következményével, vagy csak ezt mondja, mert éppen depresszív állapotban van, vagy csak egy elkerülhetetlennek *tűnő*, de végül mégis elkerülhető helyzetbe való kénytelen beletörődés, belenyugvás szól belőle. Lehet, ha nem is azonnal, de mondjuk 5 év múlva megköszöni, hogy megmentetted az életét. Én nem hoznék meg egy ilyen döntést ott és akkor. Másik oldalról vitatható pl., hogy ha esetleg visszahozod az életbe, de maradandó károsodást szenved, mondjuk lebénul, akkor mennyire volt jogod elvenni tőle azt a lehetőséget, hogy méltóságban, emelt fővel halljon meg, és ne több évnyi kiszolgáltatottság, szégyenként megélt helyzet után.


Szóval súlyos kérdés ez, és abszolút nem hülyeség feltenni. Én az erkölcsi oldalát félre is tenném, azzal, hogy ha megmentem az életét, és ő mégis meg akar halni, akkor ez az állapot megváltoztatható, döntésed később felülbírálható általa. Viszont ha meghal, de amúgy összességében mégis jó lett volna, ha életben marad, akkor viszont a döntésed már nem változtatható meg.


Mindenesetre a törvény szerint ez a segítségnyújtás elmulasztásának minősül, ami bűntettnek minősül, ha helyes az értesülésem, akár három évig terjedő szabadságvesztés is járhat érte.

2015. márc. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Írok konkret példát a nagymamam 96 éves és ha esetleg bekovetkezne a halal...mi lenne a helyes? Kezdjem el ujraeleszteni vagy....?
2015. márc. 2. 22:18
 4/5 anonim ***** válasza:

szerintem ne

az én nagymamám amikor meghalt, csak hívtuk a háziorvost, hogy elvigyék a testét. Eltávozott, szép élete volt, miért zargassuk vissza?

2015. márc. 3. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
:/ Nem egyszerű dolgok ezek...
2015. márc. 3. 07:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!