Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Synology NAS DS218+ és DS218pl...

Synology NAS DS218+ és DS218play között mi a különbség?

Figyelt kérdés
2019. aug. 2. 13:12
 1/7 Derwer ***** válasza:
100%

Sokminden.

Proci, RAM, terhelhetőség, HotSwap lehetőség.

részletesen:

[link]

2019. aug. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%

Amúgy, ha konyítasz az informatikához, akkor magadnak célszerűbb összetenni egy NAS-t, mint Synology-tól venni. Mert egy 2x2TB HDD is ~45ezer/2db + a NAS.


Javasolt:

Raspberry Pi (15-20ezer)

SATA Hat (~8ezer) [ [link] ]

2x HDD pl.: WD RED 2TB (~48ezer) amit a NAS-hoz úgy is kell


= Összesen: 76ezer


És még Raspberry Pi-t NAS mellet másra is tudod használni. :)


Nekem annyi rossz tapasztalatom van a Synology-val, hogy egyes verziókra nem támogatott szoftvereket nem engedi feltelepíteni. Ami egyik típusra pl.: DS218+ra enged, azt a másikra DS218play-re már nem.

Nekem DS218-van sima. Ez annyiban különbözik a "+"-tól, hogy a "+"-ban intel CPU van. Próbáltam belehegeszteni a kívánt szoftvert, de nem engedte. Volt már SSH/root-al belenyúlok a belső linux rendszerébe, de reboot-kor újra húzta a felhasználókat. Továbbá távoli SSH hozzáférést se enged, ha nem admin vagy. Egy mezei linux is engedi a user alapú hozzáférést és nem kell hozzá az, hogy admin legyél.

Felhúztam magam, ráköltöttem +25ezret, és vettem egy Raspberry-t. Most meg azt csinálok amit akarok és megy. :) NAS-meg porosodik.

Gondoltam, hogy veszek még HDD-ket és mint külső adategység, azt kötöm be a Raspberry-be, ha már megvettem ezt a NAS-t.

2019. aug. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Derwer ***** válasza:
100%

Én inkább egy NAS mellett szavaznék, mert

Hardveres raid, tényleg tudja a 100+megabájt/secet, alapból csak működik, és egy synologynas rengeteg extra tudása van.


Egy saját építésű NASsal sok meló lesz még a hardveres beüzemelésen felül.

2019. aug. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet. Én tanulmányoztam a Synologyba betett majd kivett HDD-ket.


Tessék olvasni:

[link]

[link]


Leírás alapján, ha tönkre megy a RAID vezérlő, akkor kell egy kompatibilis, hogy használható legyen. Míg a szoftveres esetén egy logikai tömböt csinál, amit linuxban LVM-nek hívnak.

[link]


Nos én a Synology-komból kivett HDD-ket, belepakoltam a másik gépbe, és linux telepítése során a következőkat láttam:

- 1db/HDD btrfs partíció

- ezek a partíciók RAID funkcióban voltak

- így a RAID-en belüli terület LVM-re volt állítva.

Ezeket a Synology csinálta, és ugyanígy konfiguráltam mikor Software RAID-et raktam össze.


Ha egy RAID kontroller árát nézzük, akkor az is 40ezer-től indulnak az olcsóbbak. Ha hozzávesszük, hogy a Synology DS218play ~80ezer Ft, és még ott a: reklám, gyártás, profit, szolgáltatás, stb... az mind ezen a 40ezren oszlik meg, ha nem kevesebben. Akkor meg sem említem a DS218j ami max 60ezer.


Így minden jel arra mutat, hogy Synology Software RAID-et használ.


Továbbá:

[link]

[link]

2 fórum bejegyzésben is megemlítik, hogy minden Synology termék software raidet használ.


Mutassatok bizonyítékkal olyat, hogy Hardware RAID-et használ. :) Akkor elhiszem. Csak állításokat nem. ;)

2019. aug. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2. De azt előre tudtad, hogy a pluszos intel, a nem pluszos pedig arm, nem? Azt is jó előre lehetett tudni, hogy bizonyos dolgokat csak az inteles változaton enged megcsinálni a Synology. Miért nem a pluszost vetted? Tehát úgy értem, ők előre szóltak, hogy processzor függő a szoftver támogatás. Ezzel van tele a net. Te tudtad, csak gondoltad mégis meg tudod oldani, de nem sikerült, vagy tényleg meglepődtél?
2019. aug. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Derwer ***** válasza:

Szakmaiatlanul fogalmaztam: nem tudom, hogy hardware raid van-e Synologyban.

De az biztos, hogy a dedikált NASokban a Raid nem esik szét, csak működik. (tapasztalat, anno PCvel sokat szívtam)

Es erre akartam felhivni a figyelmet. (de nem jól)


A BRTFSsel való teszt szerintem nem a legjobb, ha kompatibilis akár maradni az ember, akkor sokkal jobb egy általánosabb EXT fájl rendszer.


És az utolsó kommentelő is jól írja : ha rugalmasságot akár az ember akkor legyen x86 CPU abban a bármiben...

Nekem amúgy DS218+am van és nulla gond van le, egyszerűen csak működik.

Még apám 250.000es fájl szinkronizációja és és 400.000fájlos backup másolása is.

2019. aug. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

:D


"""

A BRTFSsel való teszt szerintem nem a legjobb, ha kompatibilis akár maradni az ember, akkor sokkal jobb egy általánosabb EXT fájl rendszer.

"""


Ezt ne nekem mond. :D Synology-nak. Defaultba ezt tette rá. :D Amúgy a btrfs-t már patent partíció lett, és tud is ezt-azt is. :) Meg már alapismeret a disztróknak is. Kivéve a WIN, mert alapból az EXT-tet se ismeri -.-' .

2019. aug. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!