Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Baj ha a laptopot folyamatosan...

Baj ha a laptopot folyamatosan a hálózatról használom és nem az akkumulátorról, most vettem laptopot azért kérdezem, hogy mi az ésszerű megoldás, vagy kivenni az aksit?

Figyelt kérdés

2019. aug. 21. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:
nem baj. én is szinte kizárólag hálózatról használom. az enyémből ki se lehet venni az aksit anélkül, hogy szétszerelném.
2019. aug. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Milyen Op. rendszerrel szeretnéd használni? Én is hasonló helyzetben voltam mint te, kivettem az aksit amit a Win10 nem tud lekezelni. Hiába van beállítva jól, ha kritikus az akkumulátor töltöttség (ha nincs berakva aksi akkor 0% folyton, tehát kritikusabb nem is lehetne) akkor vagy újraindul vagy alvó üzemmódba megy vagy kikapcsol a gép. Hogy melyik, azt te döntheted el, viszont olyan opció nincs hogy ne foglalkozzon vele. Ez gyakorlatban annyit jelent hogy bekapcsolás után kb. fél percig lehet használni a gépet. (Állítólag ez valamelyik Update hibája, van aki azt mondta hogy neki jól működik aksi nélkül is, de ettől még az enyémmel ő se tudott mit kezdeni mikor odaadtam neki hogy állítsa be.) És sajnos ugyan ez a helyzet a rossz aksiknál is. Anyám gépében fél éve halt meg végleg az aksi, annyit meg már nem ér a gép hogy újat vegyünk bele (meg nem is lehet hozzá kapni). Így most azon Win7 fut, azzal jól működik.

Amúgy nem baj neki, van hogy normálisan használva (aksiról és hálózatról vegyesen) is bedöglik 1 év alatt az aksi, szóval nem számít hogy használod.

2019. aug. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm szépen, max havonta 1szer vagy2szer szeretném akkumulátorról használni
2019. aug. 21. 21:06
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A mai akkumulátorok már mind lítiumosak, tehát nincs memória-effektusuk, mint régen a NiCd, NiMH akksiknak. Viszont az élettartamuk jelentősen csökken akkor, ha felváltva tökig lemeríted - csurig töltöd, lemeríted, töltöd (mint ahogy azokat a régi akksikat kellett). Igazából 80-90%-os töltöttség között szeretnének tanyázni, de olyan eszköz nincs, amelyik így használná az akksit. Meg gazdi se.

A folyamatosan töltőn tartás szerintem jó kompromisszum.

Most egy Toshiba laptopról írok, 2010-ben vettük, és azóta zömében asztali gépként, töltőről használtuk.

A nyáron valaki kérdezte, hogy milyen állapotú benne az akku, hát próbából kihúztam a konnektorból. Szinte pontosan 1 óra múlva állt le a gép. Szerintem ez szép teljesítmény egy közel 10 éves akkutól.

2019. aug. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
elvileg valahol be lehet állítani, hogy x%-ig töltse csak és tartsa ott azon a szinten direkt az olyan embereknek mint mi akik főként asztaliként használjuk csak nem találtam még meg ezt a funkciót
2019. aug. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
szóval az akkumulátor maradhat benne attól hogy folyamatosan a töltőről menne?
2019. aug. 23. 21:53
 7/8 anonim ***** válasza:

Persze, nyugodtan. Ezek az akksik elég veszélyesek ahhoz, hogy minden eszközben egy intelligens töltésvezérlő áramkör vigyáz rájuk, így nem lesz semmi bajuk. Tulajdonképpen a gyártók ennek az áramkörnek a "felparaméterezésével" döntik el még a tervezőasztalon, hogy meddig fog tartani az akkud. Simán lehetne akár olyan cuccokat is tervezni, amikben 20 évig eltart az eredeti akkumulátor. Persze ez általában nem szempont, mert nem érdeke senkinek: a kütyüjeink is sokkal rövidebb idő alatt avulnak el, a gyártóknak is élni kell valamiből, és a vásárlóknak se lehetne azzal eladni egy terméket, hogy abban sose kell akkumulátort cserélni. Ugyanakkor azt szeretjük, ha kicsi és könnyű az a valami, és mégis sokáig elmegy egy töltéssel. Azt csak kevesen tudják, hogy ez a szempont az (akku)élettartam csökkenése irányába hat.

Megnéztem a mi laptopunkat: abban (még?) nem szerepel az a beállítás, amit #5-ös írt — vagy csak én nem találom…

2019. aug. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
elvileg a gyártók oldaláról/vagy a microsoft storeból (gyártó programja) tölthető le hozzá valamiféle program amivel szabályozni lehet
2019. aug. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!