Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ez már kémkedés lenne az...

Ez már kémkedés lenne az internet szolgáltató és a google részéről? Nagyon furcsa, bizarr és egyben kiakasztó dolgot tapasztaltam nemrég.

Figyelt kérdés

Tegnap este letöltöttem torrentről (nCore) egy régi magyar ifjúsági folyóirat digitalizált PDF változatát. Pár másodperc után ahogy lejött a fájl, megnyitottam és belenéztem 1-2 percre, majd lefeküdtem aludni.

A gépet bekapcsolva hagyom mindig energiatakarékosban, csak a szokásos hogy menjen a seed éjjel is.

Ma, reggeli közben nyomkodom a telefonomat és az egyik ismerkedő/társkereső app-ban felugrik egy reklám!

Hihetetlen, de egy antikvárium reklámja volt, ahol pontosan ugyan azt a folyóiratot reklámozták eredeti példányokban amit tegnap este letöltöttem.


Ezt magyarázza el nekem valaki, hogy ez mégis hogy lehetséges!?!?!

Tudom, hogy a szolgáltató és a google közösen adatokat gyűjtenek, ha telefonon keresek valamit akkor otthon a gépen már a keresésre célzott reklámokat fog kidobni.

Na de ez már szó szerint adatlopásnak minősül.

Hogy a fäszba lehetséges ez? Egyáltalán mit lehet ez ellen tenni? Vagy hogyan férnek hozzá ilyen privát adatokhoz?


(soha élemben nem kerestem semmi hasonlóra, ez volt az első hogy egy régi folyóiratot letöltöttem, ezt is csak kíváncsiságból)


2019. szept. 12. 09:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
40%

Elfogadtad és beleegyeztél minden ilyen adatmegosztásba.

Az, hogy nem olvasod el a szerződéseket, amiket elfogadsz pedig kizárólag a Te felelősséged.

2019. szept. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
59%
Ez nem adatlopás vagy kémkedés. Ha telefonon meg gépen is ugyanabba a fiókba vagy belépve, szinkronizálódnak az adatok az eszközök között. Attól, hogy fizikailag két külön egységről gépezel, a felhasználói fiókod meg a hálózat is ugyanaz. Ezt még összeköti például a Google fiók, amivel minden eszközre be vagy jelentkezve.
2019. szept. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

#1 hülyeségekkel kíméljél meg inkább, köszi.


#2 két külön fiók van. A gépen is más és a telefonon is.

A másik, adatszinkronizálás? Egy torrent fájlhoz mégis mi köze lenne bárkinek is?

Másrészt 6TB adatot szinkronizálna folyamatosan a telefon és a gép? Ugyan már..

Egyébként is, semmilyen szinkronizálás nincs engedélyezve, plusz amit te mondasz az teljesen más kategória.

Még ha be is lenne kapcsolva a szinkronizálás, akkor sem férhetne hozzá a HDD-n a privát adataimhoz legálisan senki sem. Vagy ennyi erővel az összes házi videóm meg képem a nyilvánosság részévé kell hogy váljon?


Itt valami teljesen más lesz, én első körben arra tippelnék, hogy a qBittorrent szivárogtat ki információkat a google-nak. Vagy valamilyen "legális" spyware program fut a háttérben.

2019. szept. 12. 10:35
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Miben nyitottad meg a pdf-et? Böngészőben? Esetleg még konkrétan a Chrome-ban is? Ez már lehet közös pont.
2019. szept. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
54%
kretén
2019. szept. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%

#1

Ezeket a szerződéseket úgy tervezik, hogy ne olvassa el senki. Hosszú, száraz jogi szöveg, 60-80 oldal külön-külön minden egyes szoftverhez és szolgáltatáshoz. Nem ritkán újra el kell olvasni és fogadni frissítésekhez vagy a szolgáltatás további használatához, ha a szolgáltató azt módosítja. Megnézném azt az embert, aki úgy fogadja el ezeket, hogy tényleg minden egyes alkalommal elolvassa.


Kérdező:

Ez a világ így müködik. Ezzel vagy együtt élsz, vagy beleteszed az energiát, hogy aktívan blokkold a követőket, vagy áttérsz FOSS-ra és ezen felül annyit blokkolsz a maradék követők közül, amennyit képes és hajlandó vagy.

2019. szept. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Az op rendszer (8.1 win) saját olvasójával nyitottam meg a PDF-et.


51%-os a kreténezéssel most aztán még hitelesebb lettél.

Az, hogy leírtál egy sablon szöveget amit valahol hallottál, még nem azt jelenti hogy bármi köze lenne a kérdésben felvázoltakhoz.

2019. szept. 12. 10:59
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Erről nem az Internet-szolgáltató tehet. Őket kötik az adatvédelmi törvények. Pláne ha titkosított adatforgalmat használsz, nem láthat bele a forgalomba.


A jelenséget a Google okozza. Feltehetőleg rákerestél folyóiratra a Google keresőben vagy az nCore-ban van valamilyen nyomkövető süti/weboldal analitika és ráadásul be voltál jelentkezve a Google-fiókodba is.


Így a felhasználási feltételeikben foglaltaknak megfelelően jártak el:

"Automatizált rendszereink elemzik az Ön tartalmait (beleértve az e-maileket is), hogy személyre szabott termékfunkciókat kaphasson, például egyéni keresési eredményeket, testreszabott hirdetéseket, illetve a spamek és rosszindulatú programok észlelését. Ez az elemzés a tartalom elküldésekor, fogadásakor és tárolása során történik."

[link]


Mit tehetsz?

* Böngészőnek használj Google Chrome helyett Firefoxot.

* Keresőnek használj Google Search helyett DuckDuckGo-t.

* Használj reklámblokkolót - például uBlock Origin-t - az felvértezhető nyomkövetés elkerülésére is.

* Ha nem használod a Google fiókodat a gépen, lépj ki belőle.

2019. szept. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

#6 akkor ezek szerint a nCore is szivárogtat ki információkat a letöltési szokásaimról?

Vagy akkor mégis kinek az adatvédelmi nyilatkozata engedélyezi, hogy egy letöltött torrent fájlba beleleshet?


Az adat egyedül a qBittorrent-en ment keresztül, ezért nem értem hogy egy elvileg privát fájlról hogyan kerülhet ki információ egy 3. félnek.

Az hogy böngészek és a sütik elmentésre kerülnek, és az hogy letöltök egy torrent oldalról valamit, két különböző dolog.

2019. szept. 12. 11:19
 10/18 A kérdező kommentje:

#8 soha nem kerestem rá a folyóiratra, ezt direkt le is írtam.

Tegnap teljesen random megláttam, és letöltöttem mert régen gyerekkoromban szerettem ezt a magazint.

Viszont akkor lehet hogy az nCore lesz a ludas, ugyanis most megnéztem 12 süti van engedélyezve a honlapon (amikről fogalmam sincsen hogy mik azok)

Mondjuk ez nekem magas, hogy egy torrnet oldalnál hogy lehetséges az ilyesmi.

Minden esetre köszönöm a válaszod, és a többieknek is akik megpróbáltak segíteni!

2019. szept. 12. 11:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!