Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mi várható a Windows 7 támogat...

Mi várható a Windows 7 támogatásának megszűnése után?

Figyelt kérdés
Mint tudni lehet, 2020 januárjában megszűnik a Win7 támogatása. Ez után is fogjátok használni majd és nem féltek az adathalászoktól? Én személy szerint Win10-et használok de szívesen visszaváltanék Win7-re...

2019. szept. 14. 12:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
49%
10. Hazudsz
2019. szept. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
50%
#10 Elég súlyos kijelentések. Kíváncsiságból, milyen komoly munkára alkalmatlan, és miért? Sokan elég komoly munkára használják, és eszükben nincs visszaváltani w7 re. Mikor próbáltad, 2015 ben, a beta alatt?
2019. szept. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
94%
Nem, 2018-ban a nagy "frissités" alatt. Álmomban ne jöjjön elő. Tönkrevágta a fájlokat, eltüntette a Start menűt, csak azokat a vacak cserepeket hagyta meg stb. Elegem van a Microsoft bénázásából Windows10 frissités ügyben. Ha mindenképpen kell, mert elveszik a Windows7 támogatását, inkább Linux lesz rajta. Egyék meg a vacak frissitéseiket.
2019. szept. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Lehet ma újba rakom a gépet vagy jövőhét hétvégén és vissza rakom a Windows 7-t, és majd Linux lesz.


Tegnap óta nem frissített a win10 elvileg segít neki ha bekapcsoltam a forgalmi díjat.

2019. szept. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 MolotovPunk ***** válasza:
83%
Mivel egy kiforrott stabil rendszerről van szó a Win7 esetében,így lejárat után még egy ideig lehet használni majd.2020 év végéig elképzelhető,hogy én és még sokan használni fogják a hetest.Jelenleg is sokan használják a megbízhatósága miatt.2020 után majd átváltok Windows8.1-re.Személy szerint nem nagyon akarok Win10-re váltani,kb használtam 1 évig és elég volt belőle.A W10 maga egy nagy biztonsági kockázat a hibás frissítéseivel az élen.Egy év alatt kétszer kapott kékhalált a gépem tőle.Arról nem is beszélve,hogy a 8.1 majdnem tud annyit is,mint a 10-es.Emellett pedig a 8.1-et nem nagyon érinti semmiféle vírus,mivel azt kevesen használják.A win10 jelen pillanatban egy nagy melléfogásnak tűnik az MS részéről.
2019. szept. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 MolotovPunk ***** válasza:
100%
Konkrétan 2 zeneszerkesztő programot is próbáltam Win10-en elindítani,mindegyiket kilőtte.(Pedig új verziók voltak.)Win7 dalolva lazán viszi őket.Ennyit a 10 megbízhatóságáról... :D
2019. szept. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Sokan leszünk akik kitartunk a Win 7 mellett.
2019. szept. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
85%

Be kapcsoltam a forgalmi díjas mobilnetet hogy ne tudjon semmi frissítést feltenni (azt mondják így sikerül ki lőni a frissítéseket) az óta is frissült. :(


Hétvégén rakom vissza a Win7-t addig használom, vagy a 8.1-t ameddig ez a gépem marad kb 10-15 évig.

2019. szept. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
71%
Még 4 év maradt a Windows 7-nek.
2019. okt. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mi várható?

Valószínűleg megint egy óriási, tudatlanságból eredő hiszti, amiért sokan azt hiszik, hogy a támogatás megszűnésének másnapján a világ összes hackere az ő gépüket akarja majd feltöörni, az életük árán is.

Egyébként meg semmi. Ugyanúgy megy tovább az élet. A biztonság eddig sem a frissítéseken múlott, hanem egyrészt a helyes internethasználaton, másrészt meg azon, hogy legalább minimális figyelmet fordított-e az ember a biztonságra. Mondjuk egy valamire való antivirus, meg tűzfal formájában. Meg egy kulturált böngésző sem árt. Az XP nyugdíjazásakor is imádtam a "nekem eredeti Windows 7-em van, nekem semmi nem árthat" jellegű egyéneket. Akik aztán Explorerben warezolták szovjet oldalról a Photoshopot, és csodálkoztak, hogy az eredeti Windows miért nem védte meg őket?

Egyébként meg nem kevés ideje vagyok a szakmában, de eddig még nulla darab olyan gépet láttam, amit azért ért volna kár, mert nem frissítette az operációs rendszert. Olyat viszont már láttam, aki a naprakész Windows 10 + meg a szuperjó Defencer mellett lazán bekapott egy zsarolóvírust. Meg olyat is, akinek a frissítés hazavágta a rendszerét.

Persze, nyilván vannak olyan hibák, amik ellen jó befoltozni a rendszert. Főleg a közvetlenül internetre csatlakoztatott gépeknél. De ha valaki megnézi, hogy pl. a Windows 7-nél az összes frissítés mekkora hányadát teszik ki azok, amelyek valamely tényleg komoly fenyegetettség megszüntetésére szolgáltak, és ezek közül mennyi volt olyan, amit egy jó antivirus + tűzfal + egy normális böngésző mellett is veszélyt jelentettek, akkor egyből meg fog nyugodni. :)

Túl van ez reagálva alaposan.

Egyébként meg egy ideje már Linuxozok, szóval... személy szerint ez sem fog engem érinteni.

2019. okt. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!