Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A "google követők" biztonságos...

A "google követők" biztonságosak, nem kell tőlük tartani, vagy aggódnom kéne?

Figyelt kérdés

Pár napja megjelentek különböző oldalakon, de még az egyetemi neptun oldalon is ilyenek mint:

themes.googleusercontent.com

fonts.gstatic.com

sőt maga a google.com, a google.hu

És párszor a youtube.com is megjelent követőnek


Most ezek mik, és mit akarnak?


Blokkolja őket a böngésző, de megijeszt.



2019. okt. 15. 23:06
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

Adatokat gyűjtenek, hogy milyen oldalakat nézel és ennek megfelelően ajánlanak majd reklámokat, videókat, stb.

Nem értem miért kell megijedni? Nem hasznosak, de mégis mitől félsz? Ha valami illegális dolgot csinálsz akkor se fogja jelenteni a google :)

Nem csak ezek követnek. Követ a fb is ha használod, követ a legtöbb oldal. Ha olyan böngészőt használsz, ami blokkolja, akkor nem értem mi a gond.

2019. okt. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A neptun fiókomban mit turkál?

Ott tudtommal nincsen semmiféle hirdetés!

2019. okt. 15. 23:31
 3/5 anonim ***** válasza:
Én tiltottam a böngészőimben a 3.fél sütijeinek beolvasását, majd minden süti törlése. Szerintem így biztonságos. (Ne nézegesse más site kinél jártam előtte)
2019. okt. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A biztonság relatív ebben az esetben, plusz nem minden követő, amit felsoroltál. A fonts.gstatic például betűkészlet. Persze nyilván ki lehet belőle sajtolni valamennyi adatot (melyik oldalról milyen IP címmel hívták meg, van-e arról az IP-röl aktív google account bejelentkezés).


Ezek (google, cloudflare hívások) java sokszor csak a webfejlesztő lustasága. Kész elemekből legóz össze weblapot, aminek persze felhasználói oldalról vannak kockázatai, illetve ha ezt az adatvédelmi szabályzatban nem közlik, akkor az üzemeltetők is felelősségre vonhatók érte.

2019. okt. 16. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

themes.googleusercontent.com


fonts.gstatic.com


Ezek közül speciel egyik sem követ, mindkettő statikus tartalomkiszolgáló. A Neptun fontokat és más témaelemeket tölt ezekről.

2019. okt. 16. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!