Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Win32 rootkit-gen (rtk), hogy...

Win32 rootkit-gen (rtk), hogy lehet kiírtani, mert örökké elmegy a hang?

Figyelt kérdés
Illetve tudtok valami jó online víruskeresőt??
2010. júl. 17. 13:33
 1/10 anonim ***** válasza:

A Rootkitek nagyon erőszakosak, és nehéz őket eltávolítani. Kétlem, hogy online keresőnek sikerülne (egyébként ott az ESET-é).

Ha 32-bites rendszered van, akkor csinálj egy boot-idejű keresést az avastoddal (mert a rootkit elnevezése alapján sejtem, hogy azt használsz), de én a helyedben egy hozzáértő ismerőstől segítséget kérnék.

2010. júl. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
mi az a boot idejű keresés?
2010. júl. 17. 14:50
 3/10 anonim ***** válasza:

avastod van, igaz?

Akkor tudni kéne, hogy 4.8-as vagy 5.0-s. Ha utóbbi, akkor megnyitod, ott Számítógép átvizsgálása > Rendszertöltéskori vizsgálat. Idáig tudom, mert 64bites operációs rendszerem van, és ott az avast nem tud ilyet.

De ha nem értesz a géphez, vagy csak egy kicsit, inkább ne csinálj semmit, kitörölhetsz rendszerfájlt, és akkor vége az adataidnak! Kérj egy segítséget!

2010. júl. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A boot idejű egyébként olyan keresés, ami az operációs rendszer betöltése előtt fut le.
2010. júl. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha a rendszerfájlok fertőzöttek, akkor egy boot idejű keresés a windoest is tönkrevághatja, szóval előtte mentsf ki az adataid. Amúgy előtte sztem próbálj lefuttatni egy Malwarebytest (download.com-ról szedheted le), hátha...
2010. júl. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Harmadszor is írom (én voltam az eddigi válaszoló Rajtad kívül), inkább kérjen segítséget...
2010. júl. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szedj le egy Kaspersky Internet Security 2011-et, telepítsd fel, majd csinálj vele egy teljes vizsgálatot (Full Scan). Ennyi az egész.


Ha eddig is lett volna egy normális védelmi program a gépeden (persze bekapcsolt védelemmel), be sem szedted volna a rootkitet.

2010. júl. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
sikerült lerszedni, köszi a segítségeket
2010. júl. 17. 19:38
 9/10 stell-1 ***** válasza:

A mar nem igaz,,itt nem segít semmilyen Antivírus,,A Rootkit használja a stealth taktikát,és van egy csomó szolgája amik védik .,tehát rejtet,és tudás kell az eltávolításához,,lehet akármijén Antivirus,,a biztonsági réseken így is úgy is a gép megfertőződik,,.Sajnos a terminal.hu,,nem megy ezert nem tudok rajtaadd segíteni,,de told le az RSIT programot a blogomból:

[link]

és tedd fel valahova-a logjat és a linket tedd ide,,aztán leírom hogyan tovább

2010. júl. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hogyan sikerült leszedni? Kinek az ötletével?
2010. júl. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!