Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Bios jelszó kiütése, megkerülése?

Bios jelszó kiütése, megkerülése?

Figyelt kérdés

Vennék laptopot felújítás céjából, viszont bios jelszóval le van zárva, mivel lehetne ezt kiütni? Olvastam olyan mókolásokat, hogy cmos elem ki, aztán úgy indítani, valami mesterjelszó, és ilyenek?

Pl. egy Lenovo, Dell, HP, Fujitsu laptopnál ezt hogyan lehet megoldani?

Félre értés ne essék nem gépet loptam, egyszerűen jó áron találtam ilyent, felújítanám és ha úgy van használnám vagy eladnám.

Köszönöm a válaszokat:)


2019. nov. 11. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Alaplap nevét meg kellene tudni és annak manualja hátha írja. Notebook esetén nehezebb e művelet azt hiszem még akkor is, ha akku levehető. Youtube-n keress notebook típusára és a password kifejezésre hátha feljön valami bemutató-videó.
2019. nov. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Shaddark ***** válasza:

Az alaplapon van egy "kapcsoló" ami reseteli.

Bios reset a neve, jobbára pirosra festik és nem kapcsolni kell hanem össze érinteni.


Az összeérintésre viszont feltétlen keress rá a neten az alaplap pontos típusával, mert van amelyiket be is kell kapcsolni ilyenkor, valamelyik meg elfüstöl ha bekapcsolod össze-zároláskor.


Valamelyikben az is segít ha kiveszed az elemet az alaplapból és úgy hagyod pár percre / órára.

2019. nov. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Utána nézek, köszönöm a válaszokat, tudok forrasztani is, de egy pötsöm smd chipet nem fogok rengeteg ellenállás és tranzisztor vagy mi mellett forrasztani 3 ezer forintos pákával, nem teszem.tönkre inkább:)
2019. nov. 11. 15:53
 4/4 anonim ***** válasza:
Így nem ér semmit, ne adj érte egy forintot se..
2019. nov. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!