Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Van arra lehetőség, hogy a...

Van arra lehetőség, hogy a számítógépemet (nem az asszonyról van szó, nem) valamivel levédjem az illetéktelen behatolók ellen (bár tudom ezzel a kéréssel felhívtam magamra a figyelmet. )?

Figyelt kérdés
adathalászástól-ról van szó?!?
2019. nov. 28. 11:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha a személyes hozzáférésről van szó, akkor jelszavas bejelentkezés. Ha netes támasádról, akkor tűzfal, vírus és egyéb kártevő védelem, nem rendszergazdaként való használat.
2019. nov. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
tudnál erre esetleg konkrét példát mondani?!(csomagok)
2019. nov. 28. 11:52
 3/16 A kérdező kommentje:
vagy ha kaptam egy használt laptopot(mi van ha alapból cinkelt kárty alapján és folyik az adat a régi tulajhoz )vagy túlspirázok vslmait?!?
2019. nov. 28. 12:00
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

"cinkelt kárty" - ezt hogy érted?

Amúgy: teljes lemeztörlés, op.rendszer telepítés. Egy használt gép vásárlásakor ez általában javasolt.

2019. nov. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 P.O.C. ***** válasza:
100%

Használt számítógépen, különösen ha kéztől veszed, erősen ajánlott újratelepíteni az operációs rendszerét.


Ha megteszed, gyakorlatilag ezt a lehetőséget ki is zárod.

2019. nov. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Huf a kérdező nincs tisztában az adathalászattal és egyéb fogalmakkal.
2019. nov. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Utolsó tehát kizárás azt hogy az adatfolyás történjen a régi tulajhoz(erre értem a cinket kártyát")?
2019. nov. 28. 13:06
 8/16 A kérdező kommentje:
Az a kérdés hogy bele nyílhat e a régi tulaj vagy egyéb kártékiny elem a használt gépbe-szerintem ez igenis adathalászat mint amit amikor "a hirtelen tönkrement"gépemet nem a szemem láttára javítják meg...ezek azért adatnak okot az elgondolkodtató...
2019. nov. 28. 13:11
 9/16 A kérdező kommentje:
Egyéb dolgok mint a háttérben megbújt halászok?!?
2019. nov. 28. 13:13
 10/16 anonim ***** válasza:

"Adathalászatnak (eredetileg angolul phishing, kiejtése: fising, a fishing=halászat szóra hasonlít) azt az eljárást nevezzük, amikor egy internetes csaló oldal egy jól ismert cég hivatalos oldalának láttatja magát és megpróbál bizonyos személyes adatokat, például azonosítót, jelszót, bankkártyaszámot stb. illetéktelenül megszerezni."

[link]

[link]

2019. nov. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!