Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Valaki kifejtené, hogy mégis...

Valaki kifejtené, hogy mégis mit jelent ez, létezik e ilyen? Számítógép zsenik?

Figyelt kérdés

Szóval sejtéseim szerint az exem egy kém valamit helyezett a gépemre/netre. Igazából én nem tudom, hogy ez hogyan működik, szóval bocsánat, ha hülyeséget írok. Lényeg, hogy egy barátom vette észre és bár ő ért egy kicsit hozzá, ő sem tud mindent. Szerinte otthonról csinálta az exem, valószínűleg valahol mikrofon is van a házban elrejtve, de nem találtam meg. Állítólag arra is kellene külön kütyü, mármint megkeresni.


Azt mondta a barátom, hogy kérjek segítséget valahonnan. De mégis hogyan? Vagy mi ez?


Akinek van bármi ötlete, és eltudná magyarázni, hogy mégis mi ez az egész, annak nagyon örülnék. Az elején én nem is vettem komolyan, mert tiszta abszurdnak tűnt. De azért jó lenne átlátni mégis, hogy mit művel. Azért gondolok rá, mivel anno is hallottam, hogy ilyesmikkel foglalkozik.


Létezik ilyen kém program vagy bármi? Hogyan védhetem ki ezt?


2019. dec. 8. 13:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hogy mivan??? Próbáld meg pls úgy átolvasni amit írtál, mint ha semmit se tudnál, hogy mi történt. Mert én egy mukkor nem értek belőle.


- Mikor tűnt fel?

- Mi volt a hatása?

- Mit hallottál vissza?


Amit elmondtál az olyan, mint mikor egy fagyos jég borította szélvédőn át kell elolvasni az utcán lévő ember kabátján lévő írást. Mert tudod, hogy valami oda van írva, de a másiktól kéred, hogy olvassa ki. Jeges szélvédőn át.

2019. dec. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

#1 Írtam én pont emiatt, hogy nem értek hozzá, bocsánat, ha hülyeséget írok. Nem akartam regényt írni.

Gond volt az internetemmel. Az egyik barátom megnézte és észrevett valami idegen dolgot. Az mondta, hogy ez valami kém dolog és nem jó. Valaki a saját otthonából telepítette fel, anélkül, hogy hozzányúlt volna a gépekhez elvileg, majd ezek után feltehetőleg elhelyezett egy mikrofont a házban. Magyarán lehallgat.


Van ilyen?

2019. dec. 8. 13:22
 3/13 A kérdező kommentje:

#1 1.


Több, mint 2 hete. Úgy tűnt fel, hogy az internettel volt problémám és miközben kijavították, felfedezték a dolgot.


2. Mivel csak a net probléma megoldásá során derült ki, fogalmam sincs mikor telepítette, mióta folyik a dolog, így hatását nem éreztem. Egyszerűen kíváncsi gondolom, hogy van e valakim vagy nem tudom, csak erre gondolok, mivel ő nem akart szakítani.


3. Nem hallottam vissza. Nem azért csinálja, hogy kibeszélje, szerintem csak akarja tudni a dolgokat. Érdekes is lenne, ha beszélne róla, leleplezné magát.

2019. dec. 8. 14:29
 4/13 anonim ***** válasza:
Én még mindig nem értem, hogy mit vettek észre a net javítása során?
2019. dec. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
#4 Valamilyen modemet. Ez az, hogy pontosan nem tudom, hogy minek is nevezik. Ha tudnám, nem kérdeznék itt a dologról. Mint írtam, nem értek hozzá. Így nem is tudom nagyon elmagyarázni. De aki ért hozzá, gondolom van elképzelése, hogyan is működik az egész. Tudom én, hogy itt hackerek lógnak, de hátha van hozzáértő.
2019. dec. 8. 15:50
 6/13 A kérdező kommentje:
*hogy itt NEM hackerek lógnak. /bocsi
2019. dec. 8. 15:50
 7/13 anonim ***** válasza:
63%

Ha a számítógépedre van telepítve "kémprogram", akkor azt el lehet távolítani. Ha nem értesz hozzá, akár egy szervízben.

Ha a lakásban találtál valami "lehallgató eszközt" az rendőrségi ügy. Magánszemély még csak nem is tarthat ilyen eszközt, nem hogy használja is. Neked nem muszáj érteni hozzá, elég ha gyanús...

2019. dec. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen utolsó.

Igen, sajnos nem értek hozzá. Bár minden nap használom a számítógépet, az ilyen hackelős dolgokhoz abszolút de nem értek. Tehát azt sem értem, hogy a távolból hogy tudod feltelepíteni ilyesmit... A mikrofon az más, hiszen szakítás után még bejött pár dolgáért, 2-szer is ha jól emlékszem. De a gépemhez a házban akkor, ott nem nyúlt.

2019. dec. 9. 09:36
 9/13 anonim ***** válasza:

Tölts fel képet erről a "modemről".

Mert így semmi értelme a kérdésednek.

2019. dec. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#9 Szóval képzeld el, hogy van a te interneted/wifid, és arra rácsatlakozott valaki. Amikor te beszélsz valakivel, az adat átfut ahhoz is, aki rácsatlakozott. Próbáltuk megnézni hová fut, lekövetni, de le van kódolva, nem látunk bele.


Az, hogy mit tud így megszerezni, azt viszont nem tudom. Szerinted? Telefonhívások? Vagy más is?

2019. dec. 10. 10:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!