Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Miért mondják, hogy a Windows...

Miért mondják, hogy a Windows 10 egy adatporszívó?

Figyelt kérdés

Hova és milyen adatokat küld,ami esetleg egy átlag embernek/vállalatnak probléma lehet?


Ha annyira aggályos lenne az adatgyűjtő tevékenysége egyszerűen nem engednék használni,hisz ipari rendszereken is használják.


Valakinek csak feltűnne,ha lopná az adatokat a gépekről.


(Gondolom én...)



2020. febr. 12. 19:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Erre igen komoly esély van. Rendszeresek az adatszivárgások a nagy cégeknél és ritkán kapkodnak a felhasználók tudtára adni. Ezért javasolják a biztonsági szakértők, hogy rendszeresen cseréld a jelszavaidat.
2020. febr. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Lejárt a telefonos szerződés, új készüléket veszek. Beállítások: egy mozdulat és a Google MINDENT letölt! Más: a napokban egy ismerősnek házat kerestem, azóta a telefon minden ilyet behoz. És azt is tudja, hol kerestem.
2020. febr. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

A Google-ről eddig is tudtam,hogy figyeli minden mozdulatát az embernek.A Windows volt kérdéses,hogy miket is ment ki az ember tudta nélkül.Állítólag lehetetlen megakadályozni az adatgyűjtő tevékenységében,mégis felmerik tenni ipari cuccokra (ráadásul hálózatba kötöttekre).

Akkor valahogy csak le tudják lőni,mert nem hinném,hogy világméretű ipari vállalatok szeretnék,ha kiszivárogna bármi is a gépeikről.

2020. febr. 13. 16:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!