Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Feltört citromail majd feltört...

Feltört citromail majd feltört facebok esetén mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Szóval édesanyám citromailjét egy hete feltörték, majd ezután a facebookja is ugrott.

A facebook hivatalos dokumentum bemutatásával, visszaadta a belépést édesanyámnak, majd 2 óra múlva megint feltörték. Ezt követően a facebook annyit írt, hogy szerinte nincs gond...

Kérdezném, hogy vannak még lehetőségek visszaszerezni a facebook profilt, vagy legalább töröltetni, hogy ne garázdálkodjanak édesanyám neve alatt?

Mert abban a két órában míg visszakapta, kiderült, hogy az illető, aki feltörte francia levelezéseket folytat férfiakkal...



2020. febr. 16. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Biztos nem feltörték. Legalábbis nem úgy, ahogy azt te gondolod.


Inkább bekapott egy spyware-t tehát ha most pl bankkártyával fizetne akkor a bankkártya adatait is megtudnák és gondolom nem kell folytatni.


Legelőszöris nem tudom hogy telefonról van pc-ről van szó, de telefono negy gyári visszaállítást kellene csinálni, pc-n én meg újratelepíteném az egész windowst mert ki tudja hogy a vírusírtó megfogja-e vagy nem és kezdődik elölről.


Utána pedig még írni kell a facebooknak addig ameddig megint vissza nem kapjátok az accot, majd jelszót és emailt váltani. Gmail-t regisztráljatok.


"aki feltörte francia levelezéseket folytat férfiakkal..."

Ebből pedig akár jogi gondotok is lehet, mert ha átveri őket akkor a francia hatóságok téged fognak keresni. Ha nem sikerül visszaszerezni a fiókot akkor ismeretlen tettes ellen tegyél feljelentést és később ha tényleg baj lesz belőle legalább van nyoma hogy "feltörték" nem te vagy az anyád voltál az elkövető.

2020. febr. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Feltört alatt én azt értettem, hogy megváltoztatták a jelszavait. És most se az emailfiókjába se a Facebook fiókjába nem tud belépni.
2020. febr. 16. 16:38
 3/6 anonim ***** válasza:

Én két nagy hibát látok. Az egyik, hogy citromailt használ olyan helyekhez, amit fontosnak tart, a másik, hogy facebookot használ.


Én személyes vagy személyes adatokat tartalmazó levelet sem vagyok hajlandó freemailre vagy citromailre küldeni. Gmailre és outlookra sem küldenék, ha el tudnám kerülni, de sajnos ezek uralják a piacot. Az előbbieknél talán egy hajszállal azért jobbak.

2020. febr. 17. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Hello nekem ugyanez volt hogy kaptad vissza a facebook fiokodat??
2021. febr. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szia,

A citromailnek írtunk egy levelet, vázolva a történteket, aztán kaptunk egy új jelszót...

Ezután nem volt nehéz visszaszerezni a facebookot sem...

2021. febr. 18. 13:51
 6/6 anonim válasza:
Én is igy jártam, most irtam levelet. Nektek mennyi idő után jött válasz?
2021. jún. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!