Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Élőben twitchen ment egy kamu...

Zoli1333 kérdése:

Élőben twitchen ment egy kamu élő adás amiben ugye sorsolás ment, bekellett jelentkezzek steam fiókkal de a végén kiderült hogy scam site. Belophatják a fiókom?

Figyelt kérdés
Fiókomon már 2 éves rajta van a steam guard,így el tudják lopni?
2020. márc. 21. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezek a fióklopó oldalak leveszik a guardot és az e-mail címet is átírják. Le tudják venni, mivel ellopják a bejelentkezési adatot, onnan pedig bármilyen fiókbeállítás elérhető. Szerencsére a support segít és visszaadják a hozzáférést. Segíti a dolgot, ha legalább annyit ügyeltél a biztonságra, hogy minden jelszavad más, mint ami a regisztrált e-mail fióké, mert ha azt is megszerzik, akkor gondban leszel minden más hozzáférésnél is.
2020. márc. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ugye mikor kiderült,azonnal jelszót változtattam az emailemen mivel ugyanaz volt+ 2 lépcsős azonosítást raktam az email fiókomra. Akkor nem kell parázzak?
2020. márc. 21. 17:59
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha akkor és azóta nem vették át a fiók irányítását, nem valószínű, hogy bármi történni fog. Ezt azonnal meg tudják csinálni mert automatizálva van az egész, nem várnak órákat vele, mert akkor gyorsan kapcsolna az áldozat és biztonsági lépéseket tenni, ahogy te is. Úgy tűnik, hogy ezt most megúsztad. Több tucat ilyen oldal van, egyszerűbb kerülni őket, és persze tudni kell, hogy semmi nincs ingyen és senki nem akarja pont veled tesztelni az oldalát meg pont téged adminnak kiválasztani. Ilyen CS:GO-s scamekből 20-30 különféle módszer létezik, abból ez csak 1 volt, amit most látsz.
2020. márc. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm,kicsit megnyugodtam mert azóta sem történt semmi,twitch fiókját azóta letiltották,csak azt nem értem a google az ilyen oldalakat mértnem tiltja le?
2020. márc. 21. 18:32
 5/5 anonim válasza:
Azért, mert a Twitch nem érzékeli se automatikusan, sem a saját embereivel ezeket a streamereket. Annyit tudsz tenni, hogy bejelented.
2020. ápr. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!