Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A VPN kapcsolat mindkét...

A VPN kapcsolat mindkét oldalon engedi a másik hálózathoz való hozzáférést?

Figyelt kérdés

Ha én VPN-en keresztül kapcsolódom egy távoli helyi hálózathoz, akkor onnan is látják az én teljes helyi hálózatomat? Tehát az ottani IP címek között teljes értékkel megjelennek az én hálózatom IP címei?

Ha mondjuk RDP távoli asztal elérést használok VPN kapcsolaton keresztül, az milyen elérést tesz lehetővé a távoli hálózatból az én hálózatom felé?



2020. ápr. 29. 11:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha alaposabban átgondolod, te is megtalálod a választ. Nézd meg a saját hálózatod és a távoli lokális hálózat IP címeit.
2020. ápr. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szükségszerűen különböznek a hálózati címek. Ebből mit kell leszűrni?

Sejtem én, hogy a válasz igen, de ezzel nem vagyok különösebben kisegítve.

2020. ápr. 29. 12:53
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem, nem.


"Szükségszerűen különböznek a hálózati címek. Ebből mit kell leszűrni?"


Nem szükségszerűen. Előfordulhat, hogy a távoli lokális hálózat és a te saját helyi hálózatod azonos IP tartományt használ (pl. a 192.168.x.x tartományt).


De ettől függetlenül, a távoli hálózat nem látja a te hálózatod, csak azt a géped, amivel csatlakoztál a VPN szerverhez.

Tegyül fel, a távoli hálózat 172.16.x.x tartományt használ, a te otthoni hálózatod 192.168.1.x tartományt. Amikor csatlakozol a VPN szerverhez, a gépeden létrejön egy virtuális hálózati interfész, aminek a távoli DHCP szerver fog címet kiosztani, így kap egy 172.16.x.x tartományú címet. Ez a tiédtől egy teljesen elszeparált hálózat lesz, semmi köze az otthoni 192.168.1.x tartományodhoz.

2020. ápr. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm. :)

Egyébként nálam módosítani kellett a címtartományt, mert ütközött a cégessel. (Az informatikus mondta.) Nálam 192.168.1.x /24-es volt (ahogy a cégnél is), és át kellett mindent állítani 192.168.2.x /24-re. :(

2020. ápr. 29. 17:25
 5/7 A kérdező kommentje:

Akár meg is pingelhettem volna távoli asztallal bentről az itthoni gépemet... Na most megtettem, és igazad van, bentről nem lehet elérni ezt a gépet IP alapján.

Megint tanultam valamit, köszönöm. :)

2020. ápr. 29. 17:32
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, előfordulhat, hogy ütközik a két címtartomány. Ez esetben vagy NAT-olni kell, vagy megváltoztatni valamelyik tartományt, ahogy ti tettétek.
2020. ápr. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vagy lehet redirect-gateway opciót használni és akkor nem lesz ütközési probléma, bár ezt szerveroldalon is be kell állítani előszőr
2020. máj. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!