Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Évek óta nem használt skype...

Évek óta nem használt skype fiókomról az egyik barátom egy baidu browseres linket kapott. Mégis mi történhetett? Mit tudnék tenni? Tudnátok segíteni? Történet többi része lenn

Figyelt kérdés

Szóval a történet röviden:

Április 30-án láttam, hogy a citromail-os fiókomra érkezett egy email. Amikor megnyitottam láttam, hogy ez egy spam és az volt benne hogy feltörték az operációs rendszerem és hogy bekapcsolátk a kamerámat, ami felvételeket készített rólam és amennyiben nem fizetek bitcoin-ba pénzt akkor megjelenítik rólam a tartalmakat. Hát én azzal a lendülettel tiltottam a levelet és töröltem. Nem kattintottam rá semmire és nem töltöttem le semmit se belőle. A levelet a telefonomról nyitottam meg.. ez nem tudom hogy mennyire számít. Beszéltem közben egy informatikus barátommal aki azt javasolta, amit meg is tettem..jelszót módosítottam mindenhol, de egyébként utána is olvastam interneten, hogy ezek zsaroló emailek és azt akarják, csak a hiszékenyektől akarnak pénzt kicsalni. Nem is foglalkoztam vele egészen ma estig, mert megnyugodtam, hogy nem lesz semmi baj, amit lehetett megtettem.

Ma este telefonáltam egy gyerekkori barátommal, akivel gimiben is osztálytársak voltunk. Kérdezte tőlem, hogy amúgy mit küldtem skipe-n, mert nem szeretné megnyitni, mert furcsa neki a link. Mondom drága nem küldtem semmit, nem is tudom, hogy mi a jelszavam, a felhasználót meg pláne.. Azt mondja az jó mert április 24-én kapott tőlem egy baidu-s linket. Hát mondom ez szuper...

Aztán összeállt a kép.. mi van ha tényleg videót csináltak rólam számítógépezés közben, vagy a képernyőmet felvették.. vagy nem is tudom. Kicsit paranoiás vagyok, túl tudok lőni a célon, de ez kicsit összefüggőnek tűnik számomra. Azzal a lendülettel megváltoztattam mindenhol az email címem és ismét jelszót cseréltem mindenhol. Skype-n nem, de elég nagy volumenű dolgokhoz, mint például OTP fiók, Neptun TR, is az az email címem volt hozzárendelve.

Szerintetek még mit kéne tennem? Összefügghet a két dolog?

A skype-omba nem tudnék belépni (mert kb 5 éve nem használtam és tényleg semmi adatát nem tudom), de nem is akarnék belépni.

Aki kicsit is ért a számítástechnikához kérem segítsen!

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat előre is!!

Egy kétségbeesett 23 éves nő.



2020. máj. 4. 23:41
 1/4 anonim ***** válasza:

A Skype-ot elég "könnyű" feltörni. Változtasd meg a jelszavát és futtass le egy Malwarebytes-t.

Az e-mailnek meg a skype feltörésnek nincs köze egymáshoz. Nem látták a kamerád meg semmi ilyesmi.

2020. máj. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod!
2020. máj. 4. 23:47
 3/4 A kérdező kommentje:
Most még azt is kiírta a böngészőm, hogy "Az Ön szervezete kezeli" pedig semmilyen szervezethez nem tartozom..se iskola, se más intézmény, se cég. nincs rendszergazdám..én kezelem a gépet! azonnal töröltem a chrome-ot biztos nincsen semmi tartani valóm?
2020. máj. 5. 02:16
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is kaptam már ilyen levelet, miközben kamerám sincs. Amíg Windowson voltam még avírusirtó is fenyegetett, hogy fizessek elő, mert a (nem létező) kamerán neresztül idegenek láthatják, mit csinálok. Pedig annak már aztán végképp tudnia kellett volna, hogy nincs kamerám. És még egy kameraképet is mutatott természetesen a nagy feketeségről.


A Chrome-os dologgal kapcsolatban, bár örülök, hogy letörölted, egyetlen magára adó felhasználónak sem szabadna használni, semmi köze semmilyen feléd intézett támadáshoz.

2020. máj. 5. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!