Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A Windows 10 miért van tele...

A Windows 10 miért van tele hibákkal?

Figyelt kérdés
Jó pár éve amikor megjelent, azóta folyamatosan vannak hibajavítások, de valahogy mindig tele van hibával a rendszer. Ez mi miatt van? Valamit nagyon nem jól csinál a Microsoft, ha ennyi év után is folyamatosan foltozzák a rendszert. Nektek mi a véleményetek erről?
2020. máj. 6. 14:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem létezik hibátlan program. Az operációs rendszer a nagysága és összetettsége miatt sem egy egyszerű program. Soha nem lesz olyan, hogy ne találnának valamilyen javítanivalót.


A másik probléma, hogy nem egységesek a PC-k, mert mindenki olyat állít össze magának, amilyet akar. Emiatt nem lehet egy adott konfigurációra megírni az operációs rendszert, hogy azon garantáltan működjön. A legtöbb gépen működni fog, de egyeseken összeakadhat valamivel. A média is fúj egy kicsit eseten, és felnagyítják hogy a felhasználók pár százalékát érintő hiba miatt az egész rendszer rossz.

2020. máj. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Azért van, mert a hibajavításhoz kell egy programozó, aki kijavítja, amiért fizetést vár. Ha több hibát akarsz kijavítani több programozó kell, több pénz, amit a végén a vevőnek kell kifizetni. Akarsz többet fizetni? Nyilván nem, szóval maradnak a hibák.
2020. máj. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

#1.+1, ott a pont.

Egyszerűen képtelenség ennyiféle hardver összeállításra egy olyan OS-t gyártani ami tényleg mindenhol 100%-t nyújt.

A másik pedig hogy rengetegen használják így több a hibalehetőség, többféle felhasználás van amit a tesztelők nem tudnak feltétlen tesztelni(bár hozzáteszem, a tesztelés már lassan kihal mint programkészítő fázis).

Összességében el lehet mondani hogy azért nagyrészt jól teljesít, és probléma máshol is van.(Linux disztrókat is megjártam, ott sem fényesebb a helyzet, ahogy Android esetén sem, ha stabilitás a fő szempont ott a Mac OS de tudjuk hogy az nem is olcsó meg kevés a hardver is amire szoftver kell írni)

2020. máj. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Alex Fly ***** válasza:

Minden szoftverben vannak hibák. Minél összetettebb, annál több. Márpedig a Win10 igencsak komplex rendszer.

A hibajavítások, frissítések és patchek pedig minden normális szoftvergyártónál alapvető részei a terméktámogatásnak - kereskedelmi programoknál pedig egyenesen kötelező. A Microsoft pedig teljesen jól csinálja, hogy folyamatosan foglalkozik az általa készített termékekkel. Vagy jobban tetszik pk. a Creative hozzáállása, akik nem foglalkoznak ilyesmivel, arra nem képesek hogy egy új oprendszer megjelenésekor a forgalomban levő hardvereikhez ezzel kompatíbilis drivert adjanak ki?

2020. máj. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4 éve használok win 10-et

eddig soha nem ütköztem hibába

és mindig gyorsan frissítek

2020. máj. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én a rendszer kinőtte óta használom és az elején volt pár hiba, mára a pró verziót is megvettem, de magát az alap home rendszert ingyen kaptam szóval közelt sem fizettem annyit mind amennyibe került volna. Nekem az egyik ismerősöm Írországban dolgozik a Microsoftnál bár nem a Windows-osoknál, de más programok kódját vizsgálja és nincs könnyű dolguk, kevesen vannak tényleg.


De a amúgy is a Windows kb minden felhasználónak próbálják megfelelője tenni. Használható otthoni munkára ami nem nagy dolog, használható vannak NT rendszereik amelyek lényegében az alap Windows csak szerverként, ezeket használhatják a hatóságok, a Surface termekcsaládjuk a kreativitására megy rá stb. Ezeket eléggé nehéz megcsinalni tökéletesre. Míg az az Apple laptopját melyek közül a MacBook Pro-nak tulajdonosa vagyok, tudod használni munkára, kreatív dolgokra de messze nem olyan jól mint a Windows-t és itt kb lezárult a lista. Van kb 600k s Windows laptopom telekomnal vettem. Azt sokkal több mindenre használom. A Mac 1,2 millió volt. 20 millióért meg lehet venni a gépet amin tudsz játszani mondjuk és minden mást a további 200k s monitorral. A lényeg hogy sokan a Mac laptopokat gondoljak jobbnak, de nem csak jobbnak tűnik hiszen az Apple csinálja a rendszert és a hardwaret is, tudnak itt ott simitgatni, míg a Microsoft nem tud a Lenovo géppel.

2020. máj. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!