Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ha valakinek megadtam az ip...

Ha valakinek megadtam az ip címem tud nekem abból bajom származni?

Figyelt kérdés
Megadtam egy embernek az íp címem akivel összevesztem és az íp címemmel fenyegetett tud bajom lenni belőle?

2020. máj. 22. 00:52
 1/10 Miss Endzsi ***** válasza:
0%
Nem szabad megadni a gép IP címét. De pl. így ki tudja kapcsolni a gépedet folyton, ha vicces kedvében van, ha még rosszabb szándéka van, akkor meg kitudja mire akarja használni.
2020. máj. 22. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Az IP-cím megadása önmagában nem veszélyes.


Ha rendesen frissített, karbantartott operációs rendszered, vírusirtód, böngésződ, stb... van, nem használsz warezolt szoftvereket, akkor nagy valószínűséggel nem lesz gondod. Pláne, hogy lakossági előfizetéseknél az IP-cím dinamikusan változik - tehát amit ma megadsz, az később már más lesz, a szolgáltató időnként váltogatja.

2020. máj. 22. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Van erről valami kocka vicc is csak az istennek nem jut eszembe :D

Nem lesz bajod, egyrészt dinamikusan változik, ahogy a második válaszoló is írta, másrészt nem hinném, hogy az ellenlábasod rendelkezne olyan mélyreható hálózati ismeretekkel, hogy az ip-den keresztül kárt okozzon neked. Szerintem egy google keresésben több a potenciális veszélyfaktor mint ebben.

2020. máj. 22. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Erre gondoltál? :D


[link]

2020. máj. 22. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kicsi az esély rá, hogy bármi bajod származhat belőle.
2020. máj. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%

#2 #3

És akkor azt még ki is hagytátok, hogy az esetek 99%-ban nem közvetlenül kapcsolódik fel a netre, hanem nat-olva, egy tűzfal mögül..


Szóval ilyen esetben még a hozzáértők sem biztos, hogy tudnának mit kezdeni egy ip-vel, mert lehet az adott routerhez nincs ismert exploit. (persze minden szűrőn lehet lyukat találni ha elég sokáig keresed...)


Amúgy az sem derült ki, hogy publikus vagy privát ip-t adott meg! :D

Tessék, itt az enyém: 10.0.1.0

Sok sikert! :)

2020. máj. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Miss Endzsi ***** válasza:
Akkor nem értem, régen a barátom szivatott ilyennel távkapcsolatban. Valaki elmagyarázza, hogy lehet ilyet csinálni? Úgy tudtam lehet így manipulálni nem fizikai kapcsolattal.
2020. máj. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7

Nehéz elmagyarázni, ha nem ismerjük a hálózatodat, mert ez számtalan módon lehetséges.

pl Lehet, hogy a belső hálózatra volt bejárása (mondjuk vpn, vagy routeren ssh tunnel, stb..) és a géped beállításai lehetővé tették, hogy helyi hálózatról kiadjon egy shutdown-t.

Vagy alapból nem volt router (közvetlen netkapcsolatod volt) és a gépeden sem volt bekapcsolva semmilyen tűzfal így minden bejövő kapcsolatot engedélyezett, tehát akár még rdp-n is átvehette volna az asztalod akkor.

Szóval ez így ennyi információ ismeretében puszta találgatás.


Normál esetben, tűzfallal védett nat-olt hálózaton, portforward nélkül ez nem lehetséges pusztán az IP-d ismeretében, kivéve ha "guru" és pl a routered régi firmware-én talál egy sebezhetőségi pontot.

2020. máj. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Miss Endzsi ***** válasza:
Értem így már, köszi.
2020. máj. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8-as


Ha a felét érteném annak, amit mondasz :D

2020. máj. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!