Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Csupán a telefonszám ismeretéb...

Csupán a telefonszám ismeretében technikailag lehetséges meghatározni valakinek a pontos (vagy majdnem pontos) helyzetét? Beszéd nélkül, vagy bármilyen kapcsolatba lépés nélkül a tulajdonosával.

Figyelt kérdés
Mielőtt megindulna a spekuláció: nem kívánok ilyen tevékenységet folytatni, csak arra vagyok kíváncsi, hogy ez lehetséges-e. Úgy ítéltem meg, hogy a közelmúltban hasonló történhetett velem, ennek próbálok utánajárni.

2020. máj. 26. 12:06
 1/5 MancsWolf ***** válasza:
100%
A szolgáltató meg tudja határozni háromszögelés elvén 10m-1km (tornyok távolságától függően) pontossággal. Te mint egyszerű halandó, nem.
2020. máj. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen. Hiszen a szolgáltató oda húzta ki a telefon kábelt és oda küldi a számlát is..
2020. máj. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem odaírni, mobilról van szó.
2020. máj. 26. 12:42
 4/5 EgyGabor ***** válasza:

A vezetékesnél se lenne biztos a meghatározás, hiszen lehet a dróton egy SIP adapter és akkor bárhol lehet a világban... ;)


A Mobilszolgáltató meg tudja határozni (feltéve, hogy nem külföldön van, mert akkor az a szolgáltató).

Lefedettségfüggően pontosan. Pl. egy autópályán lehet hogy csak km pontosan. Míg egy tér közepén a belvárosban valószínűleg akár 10m-es pontossággal.

2020. máj. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 EgyGabor ***** válasza:

De például valami nagyon tűszerű karakterisztikájú irányantennát használva (a kliensen) eléggé megnehezíthető lenne a lokalizálás.

Vagy akár egy mobil<>VoIP adaptert leteszel valahol (ahol nem lopják el) és akkor hiába látszik hol a telefon ha te nem vagy ott hanem egy VoIP klienssel a világ túlvégén.


Stb. az a kérdés mi a cél és miért.

2020. máj. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!