Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Érdemes valós idejű vírusírtót...

Érdemes valós idejű vírusírtót telepíteni Android rendszerrel?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy verziótól függ. Itt gondolok mind a régebbi, illetve MIUI rendszerekre.

Amennyiben érdemes, mit javasoltok? Kipróbáltam elég sokat, de legtöbb semmit nem csinált, csak kamu adatokat írt ki (pl. beépített RAM tisztító esetén minden gombnyomás eseményre kidobott egy random (általában 50 MB körüli felszabadított tárhelyet). A múltkor egy nagyon régi Android verziós telefon kapott egy reklám vírust. Egyik vírusirtó se jelezte ki, én viszont láttam az operatív tárban, plusz a háttértárolón is a tárhelykezelővel.

Azt is tudom, hogy van hasonló kérdés, de engem kifejezetten a valós idejű vírusírtó érdekelne (pl. a legtöbb Androidos készülékbe be lett építve vírusirtó/víruskereső).



2020. jún. 4. 10:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondolom nem érdemes, az ilyen vírusirtók feleslegesen leterhelik a rendszert. A RAM tisztítókat, meg a többi ilyet sem érdemes használni. Általában nem csinálnak semmit, csak terhelik az eszközt. Legjobb ha magadnak kezeled a vírusokat és figyelmes használat mellett nem lesz gond.
2020. jún. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
1-esnek (többnyire) igaza van, persze egy ESET vagy egy Panda nem árthat mobilra sem.
2020. jún. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!