Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogy tudok titkosítani egy...

Hogy tudok titkosítani egy hddt? amin nincs rendszer csak tárolónak használom

Figyelt kérdés
Azt szeretném ha mas gépről ramegyek akkor jelszóval vagy valami biztonsági kérdéssel tudjak bele nézni

2020. júl. 17. 20:15
 1/8 Alex Fly ***** válasza:
100%
Ha a windows pro verzióját használod, akkor BitLocker. Egyéb esetben VeraCrypt.
2020. júl. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"mas gépről ramegyek"


Mármint hálózati megosztáson keresztül?

2020. júl. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem, ha rácsatlakoztatom más répre a hddt
2020. júl. 17. 20:51
 4/8 anonim ***** válasza:
63%

A BitLocker jó alternatíva, én is azt használom évek óta (ezért is vettem anno Win 10 Pro-t). Viszont úgy tudom csak valamilyen Pro (7, 8.1, 10) alatt lehet használni.

Szóval ha egy olyan gépre csatlakoztatod pl. a külső HDD amin nem Pro verzió van, akkor nem fogja felismerni a meghajtót.

De javítson ki valaki ha tévednék.

2020. júl. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bitlockert írja és olvassa a win 7 Home is és minden utódja is..!

De létrehozni win10 Pro verzió kell, de erre a partíció életében csak 1x van szükség.

2020. júl. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Alex Fly ***** válasza:

Ahogy írták: kezelni képes a Home Win is, csak a létrehozásához kell a Pro...

Viszont ami még fontos lehet, hogy kizárólag Windows képes megnyitni, szóval multiplatformos környezetben felejtős...

2020. júl. 18. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem írta amúgy, hogy windows-t használ-e illetve azt sem, hogy windows-os gépen szeretné utána megnyitni. (tudom 90%, hogy az) de ilyen esetben én azért a multiplatform megoldásokat jobban preferálom.


Szóval +1 a VeraCrypt-nek.

2020. júl. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ugyan nem írta hogy céghez akar bevinni/hozni adatokat ahol windows van és nincs admin joga. És 'természetesen' a cégnél windows irodai gépek vannak. ;) Így kizárólag a BitLocker jöhet szóba, mert minden máshoz admin jog kéne a futtatáshoz.
2020. júl. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!