Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Nagyon lassítja a gépet ha a...

Igabcsy kérdése:

Nagyon lassítja a gépet ha a NOD32 és az Ad-Aware egymás mellett, állandóan fut a gépen?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy a jobb alsó sarokban induláskor automatikusan megjelenik.

Úgy hallottam, hogy több vírus ellenőrzőt nem jó egyszerre használni - az Ad-Aware annak számít?


2010. aug. 3. 12:32
1 2
 1/12 Silber ***** válasza:
A NOD32 önmagában is kellő biztonságot nyújt. Én azt mondanám, hogy az Ad-Aware helyett tegyél fel egy Spybit S&D-t a NOD mellett ha ennyire biztonsra szeretnél menni. Több hasznát vettem, mint az Ad-nek.
2010. aug. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A nod egy rakás sz@r!Beengedi a trójaikat (A fizetős ESS is beengedi!).Használj kapserskyt.
2010. aug. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha az Ad-awaret ingyenes licenccel használod, elvileg anti spyware program, ha az új verzióban van is víruskereső motor (hellottam ilyet is, eddig fizetősben biztos, h van) akkor annál is ki lehet választani, hogy bekapcsolod-e a víruskeresést. Ha nem, akkor sima anti spywareként megférnek egymás mellett. Én jó egy hónapig használtam őket, egymással nem volt semmi bajuk, csak aztán besokalltam, mert a Nod netre csatlakozás után nagyon belassított. Előtte és azóta is másik vírusírtó (AVAST) van mellette, jól megvannak együtt.

OFF: ha tört a nod, akkor inkább azt csréld le ingyenesre, mert ez többet árt, mint használ (eredeti egész jól véd). Ha viszont már fizetni akarsz a védelemért, akkor Kaspersky.

2010. aug. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom. Az a bajom, a NOD-al, hogy a statisztikája szerint a 30 napos próba idő alatt, az elhárított támadások száma: 0. Azaz nulla. Pedig jó sokat fönt lógok a neten.

Emellett a gépem dög lassú. Ha ráengedem kézzel a NOD-ot vagy az ad-aware-t, egyik sem talál semmmit.

Valami szívja a procit, de nem tudom mi. Még a képernyő frissítése is olyan lassú, hogy szemmel tudom követni, ahogy letörli és újra építi az asztal ikonjait.

Indulás után 59 folyamat fut a gépen (windows XP). Ezt is sokallom, bár nem értek hozzá, így nem tudom kiszűrni melyik az ami a gondot okozhatja.

Légyszí segítsetek!

2010. aug. 3. 13:51
 5/12 anonim ***** válasza:
Tedd fel a Malwarebytes Anti Malwaret az leszed neked minden mocskot amit a nod nem.
2010. aug. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Na igen a netre csatlakozás utáni lassulás engem is zavar. Pár hónapja lett ilyen tetű. (amúgy a próba változatot szoktam havonta letölteni)

Az avast-al már én is szemezgettem... lehet arra fogom lecserélni.

2010. aug. 3. 13:56
 7/12 anonim ***** válasza:

Az Ad-Aware nélkül próbáltad már?

Rengeteg memóriát megeszik, szerintem egy NOD mellé nem kell más on-line program. Én például azért tettem fel annak idején a NOD-ot, mert már untam az AVG Free+Ad-Aware Free kombót.

2010. aug. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Harmadik vok, arra nem igazán gondoltam, hogy Ad-Aware okozhatja a lassulást (ami miatt én is lecseréltem a Nodot), de meg lehet próbálni, hogy kilövöd mellőle, nem indítod a windowsal, és Ad watch live nyista, hátha.
2010. aug. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Eset Smart Security mellett is megfér a Malwarebytes Anti-Malware, nem zavarják egymást. Ad-Aware-t szedd le, NOD mellé jó lesz a Malwarebytes.
2010. aug. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de sajna ez nem jött be... Valami más gubanc van a gépemmel.

Leszedtem róla az Ad-Aware-t, hasonlóan lassú maradt, leszedtem a NOD32-t, és feltettem a avast-ot. Minden maradt a régi, ugyanolyan tetű.

2010. aug. 4. 07:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!