Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Valakinek tudom az e-mail...

Borsi Dávid kérdése:

Valakinek tudom az e-mail címét az alapján megnézhetem hol tartózkodik?

Figyelt kérdés

2020. aug. 22. 13:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%
6-7-es: sajnos nekem nem müködik, amit belinkeltél, 5 különbözö email-címet adtam be, egyikkel sem tudott semmit kezdeni
2020. aug. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Hogy miért segítettem?


Mert tudják meg minél többen, hogy sok mindenből kinyerhető adat! Az más kérdés, hogy azzal a segítséggel mire megy, amit adtam. (Nem többet adtam, mint amennyit alapvető angoltudással bárki kiguglizhat.)


Mint ahogy 11-es példája is mutatja a legalapvetőbb dolog sem tudják sokan. (mondjuk én sem sokkal többet :D)

2020. aug. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
71%

12.

"Mert tudják meg minél többen, hogy sok mindenből kinyerhető adat! "


Ez nemes szándék, de arról a generációról beszélünk, aki ingyen adja el google, facebook és tsainak az adatait, a legtöbb embert nem érdeklik ezek. (Igaz, nem mintha megkerülhető lenne már manapság bármelyik is, nem török pálcát senki felett emiatt...)

2020. aug. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
*amelyik
2020. aug. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:

"Mert tudják meg minél többen, hogy sok mindenből kinyerhető adat! "


Ja, mikor naponta posztolják ki a csupasz s.ggüket az összes social média platformra.

2020. aug. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
77%

Ahogy #6-14:37 írja, egy e-mail cím önmagában kb. semmire nem jó és ahhoz, hogy hozzájuss az IP-hez, szükség van arra, hogy legyen egy leveled, ami arról a címről érkezett. De pl. gmail-nél még ez se működik, ha az illető magát a gmail-t használva küldte a levelet. Csak ha valamilyen telepített levelezőprogramot használt hozzá. És pl. Budapesten semmire sem mész vele, ha tudod, hogy 3. kerületi az IP, még akkor sem, ha történetesen az illető ugyanabban a kerületben lakik. Mert amúgy nyugodtan lakhat máshol is.


Még nem bűntény egyébként "nyomozni" valaki után és rengetegen csinálják. Pont ezért lenne fontos, hogy megtanuljátok védeni az adataitokat, de ilyen fokú tudatlansággal, amit pl. #11-15:34-es ír, meg amiről a kérdés szól, csak kiszolgáltatjátok magatokat. Aztán meg néztek... Egyszer láttam itt egy brutál ostoba kérdést, amit valaki látható névvel írt ki, ráadásul a teljes anyakönyvezett neve volt a felhasználóneve. Amikor írtam neki egy levelet a nevén megszólítva, felháborodott, hogy én visszaélek az adataival és hogy nyomoztam ki a nevét...!? Őrület, hogy mennyire ostobák szaladgálnak szabadlábon, de szerintem ez egyszerűen azért, mert ma ciki odafigyelni az iskolában. És ezek az emberek észre sem veszik, hogy milyen eszméletlenül hülyék, mert valahogy minél hülyébb valaki, annál okosabbnak hiszi magát.


Pedig semmilyen speciális tudás nem kellene ahhoz, hogy védettebbé váljatok. Csak szövegértés magyarul és angolul! És logikai készség, meg problémamegoldási képesség. Lásd #11, hogy ha ennyire nem ért angolul, akkor tegye már be a fordítóba a linkelt magyarázatot, mielőtt e-mail címmel próbálkozik. Nekem kidobta az IP címet, bár ha valaki tudja, hogy mit keressen, simán kiszúrható ránézésre is.

#9-10 - ez is a logikai készséghez tartozna, hogy ha az illető csak e-mail címet tud valakihez, akkor vélhetően nem a párkapcsolatáról van szó, csak a kulcsszavakból ítélve szeretné, ha azzá válna...

#2 voltam.

2020. aug. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%

9-10. vagyok


"ez is a logikai készséghez tartozna, hogy ha az illető csak e-mail címet tud valakihez, akkor vélhetően nem a párkapcsolatáról van szó, csak a kulcsszavakból ítélve szeretné, ha azzá válna..."


Ja értem, nyomozó úr. Jól kiosztott mindenkit, úgyhogy most maga itt a helikopter, mindenki más hülye. Az fel sem merült benned gondolom, hogy esetleg talán ex-ről van szó, aki nem akarja látni a kérdezőt, de a kérdezőnek korábbról meg van neki, mert messengeren mondjuk tiltotta az illető.


Egyetértenék egyébként a válasz tartalmával, de a stílusból nem ártana kicsit visszavenni...

2020. aug. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%
*de a kérdezőnek korábbról megvan az e-mail címe.
2020. aug. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Szirty ***** válasza:
100%

9: "Miért segítesz valakinek, akit nem ismersz"


Feltételezhető hogy akik itt válaszolnak azok nem ismerik a kérdezőket. Önmagában ez nem ok arra hogy ne segítsenek.


Ha valaki azt kérdezi hogy ha szeged dug a konnektorba akkor agyonüti-e az áram annak se szabad segíteni, mert lehet hogy a feleségét akarja eltenni láb alól ilyen módon. Mert hogy ki tudja ugye?

Vagy épp ellenkezőleg, segíteni kell neki, hogy ne tegyen ilyet és akkor a válaszoló megmenti a kérdező életét. :)


Persze más dolog hogy ha azt kérdezik mivel tudnám megmérgezni a szomszéd kutyáját. De itt láthatóan nem ilyenről van szó.

2020. aug. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Alex Fly ***** válasza:
51%

Természetesen megtudhatod.

Ha egyszer ismered az e-mail címét, akkor írsz meki egy levelet és megkérdezed tőle.

2020. aug. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!